ליברמן:
לקואליציה הנשענת על ח"כים תומכי טרור אין זכות קיום

יו"ר ישראל ביתנו פרסם את התנאים שלו להצטרפות לממשלה, ביניהם נישואים אזרחיים, תחבורה ציבורית בשבת, חוק הגיוס ומתווה הכותל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בכסלו תש"פ

ליברמן
ליברמן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הציג היום (שישי) את הדרישות של מפלגתו לכניסה לממשלה עתידית.

לדברי ליברמן אלו דרישות ''מקלות''. הוא הדגיש כי ''חבילת המינימום הזאת תקפה גם היום לכל המתעניינים''.

ואלה הדרישות: ''חוק הגיוס ככתבו וכלשונו, ביטול חוק המרכולים, גיור על ידי רבני עיר, פרקטיקה שהיתה מקובלת מקום המדינה ועד 1994. הבהרנו שלא נקבל שום 'פיקוח' של הרבנות הראשית שנועדה לעשות סלקציה ולמנוע מרבני צוהר (הרב סתיו, הרב ריסקין ואח') מלערוך גיורים. בנקודה הזו הצטערתי שח"כים המייצגים כביכול ציבור דתי לאומי לא הצטרפו לעמדתנו והעדיפו להצטרף לעמדת החרדים.

''נישואים אזרחיים לכל מי שיחפוץ בכך ללא מגבלה וללא צמצום הנושא אך ורק לפסולי חיתון, אשרור מחדש של מתווה הכותל כפי שאושר בזמנו בממשלת נתניהו, תחבורה עירונית בשבת על סמך החלטת ראש העיר ומועצת העיר ובהתאם לאופי האוכלוסייה בכל ישוב וישוב'', כך ליברמן.

יו"ר ישראל ביתנו הסביר שהקמת ממשלת אחדות זו האפשרות הטובה ביותר, שעד היום לא קמה ''בגלל הגחמות האישיות של ראשי שתי המפלגות הגדולות - מי הראשון בראשות הממשלה, מי השני, באיזה יום תערך הרוטציה וכו'. האלטרנטיבה הגרועה ביותר היא בחירות שלישיות.

''אני דוחה את טענותיו של ח"כ עופר שלח שישראל ביתנו מנעה הקמת קואליציה חילונית, הנסמכת על הרשימה המשותפת, שכביכול היתה יכולה לממש את האג'נדה החילונית. לצערי, ח"כ שלח טועה או מטעה בכוונת תחילה. דבר ראשון, קואליציה שנסמכת על המפלגה האיסלאמית אינה חילונית. דבר שני, מבחינה עקרונית, לקואליציה הנסמכת על ח"כים ערבים שבזמן עימות בין צה"ל לארגון טרור פונדמנטליסטי כמו הג'יהאד האיסלאמי מתייצבים לצד ארגון הטרור ומאשימים את חיילי צה"ל בפשעי מלחמה, אין זכות קיום במישור המוסרי''.

לדברי ליברמן, הח"כים הערבים מתואמים עם הח"כים החרדים בכל הקשור לנושאי דת ומדינה. ''מה שראינו בשנים האחרונות הוא שש"ס, יהדות התורה והרשימה המשותפת יהיו תמיד מתואמות בחקיקה בנושא השירות הצבאי ובנושאי דת ומדינה. מי שראה ושמע את השבחים שהרעיפו ח"כ גפני וח"כ טיבי אחד על השני יכול לחשוב שמדובר בסיפור דוד ויהונתן. לצערי, הקואליציה של המפלגות הלא ציוניות והאנטי ציוניות מוכיחה את עצמה כברית אסטרטגית הכי אפקטיבית בכנסת ישראל.

''אנו נמצאים היום כפסע אחד מבחירות שלישיות מיותרות. לכן, אני קורא פעם נוספת לבנימין נתניהו ולבנימין גנץ תשאירו את כל 'הפילפוליטיקה' בצד ותקימו ממשלת אחדות", הוסיף יו''ר ישראל ביתנו.