שני בני אדם נרצחו בפיגוע בלונדון

שני בני אדם נרצחו בליל שבת בפיגוע בגשר לונדון. שלושה בני אדם נוספים נפצעו ופונו לבית החולים. המחבל שגם נשא חגורת נפץ - חוסל.

ערוץ 7 , ב' בכסלו תש"פ

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע
Reuters

שני בני אדם נרצחו בליל שבת במתקפת טרור בגשר לונדון בבריטניה. שלושה פצועים נוספים עדיין מאושפזים. במשטרה אישרו כי התוקף חוסל.

ראש המטה ללוחמה בטרור של בריטניה, ניל באסו, אישר כי מדובר במתקפת טרור והתוקף נורה למוות במקום. הוא הוסיף כי החשוד לבש לגופו חגורת נפץ. "לפי דיווחים כי ייתכן ועל החשוד היה מטען חבלה, כוחות מיוחדים הגיעו לזירה על מנת לוודא שאין סכנה נוספת לציבור", אמר באסו.

בעקבות הפיגוע, כוחות משטרה והצלה רבים נמצאים בסמוך לגשר לונדון. האזור נחסם לתנועה ותחנת הרכבת התחתית נסגרה במשך כמה שעות.

לפי דיווח ב"טיימס", המחבל, אוסמן קאהן, ריצה עונש מאסר מאז 2012 בגין "עבירות טרור על רקע איסלאמי", ושוחרר מוקדם לפני כשנה וחויב להרכיב אזיק אלקטרוני.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון כינה את הפיגוע "מקרה מחריד" ומסר את תנחומיו לקורבנות ומשפחותיהם. יו"ר האופוזיציה, מנהיג הלייבור ג'רמי קורבין, צייץ כי "דיווחים מזעזעים מגשר לונדון. מחשבותיי עם אלה שנקלעו לתקרית. תודה למשטרה ולכוחות החירום".

הבית הלבן גינה את פיגוע הטרור בלונדון והדגיש כי ארצות הברית תתמוך בבעלת בריתה, בריטניה. "ארצות הברית מגנה בכל תוקף כל אלימות נוראית שפוגעת בחפים פשע", נמסר.