אורי מקלב: ליברמן יהפוך את המדינה כדי להוריד את נתניהו

חבר הכנסת מיהדות התורה מסיר את הכפפות ועונה ליו"ר ישראל ביתנו, "הכל פייק אצל ליברמן, מתעתע בכל המדינה למען הצרכים האישיים שלו".

ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

אורי מקלב
אורי מקלב
Photo by Hadas Parush/FLASH90

ח''כ אורי מקלב (יהדות התורה) משמיע מילים קשות נגד ח''כ אביגדור ליברמן שפרסם ביום שישי רשימת דרישות ארוכה בנושאי דת ומדינה כתנאי להצטרפות ישראל ביתנו לממשלה.

"הכל 'פייק' אצל ליברמן, הוא מתעתע בכל המדינה, בתקשורת, הכל למען הצרכים האישיים שלו", אמר מקלב ליהודה שלזינגר ב''ישראל היום".

לדבריו, "ליברמן התחיל בתעמולת הבחירות. הוא נלחם עד טיפת הדם האחרונה ויהפוך את המדינה כדי להוריד את נתניהו. אנחנו יודעים את זה, אלא שלא כל קהל הבוחרים אוהב את זה, אז הוא הולך על הראש של החרדים".

מקלב הוסיף כי "ליברמן אומר מצד אחד 'אני לא רוצה לפתוח מרכולים בבני ברק', ומייד אחר כך מדבר על שינויים שצריכים לעשות במערכת החינוך שלנו, אז הוא רוצה להתערב או לא?! אני לא צריך את ההכשר על מערכת החינוך שלנו מליברמן, הוא לא דוגמה אישית, לא איש חינוך או דמות לחיקוי, אדם שמדבר על זה שהחרדים לא משלמים מסים, ואצלו בתנועה נחקרו עשרות אנשים, חלקם אף הואשמו בשימוש לרעה בכספים, בזיופים ובהעלמות מס.

''הוא זה שמדבר על מסים? מה הוא עשה במסים שאנחנו שילמנו? הוא מדבר על אחרים? איש ציני. אין לו גבולות בהסתה. בקיטוב שלו", הוסיף חבר הכנסת מיהדות התורה.

כאמור, ליברמן פרסם ביום שישי פוסט שבו פירט את דרישותיו לכניסה לממשלה: "חוק הגיוס ככתבו וכלשונו. ביטול חוק המרכולים. גיור על ידי רבני עיר - נוהג שהיה מקובל מקום המדינה עד 1994. הבהרנו שלא נקבל שום 'פיקוח' של הרבנות הראשית שנועדה לעשות סלקציה ולמנוע מרבני צהר מלערוך גיורים".

"בנקודה הזו הצטערתי שח"כים המייצגים כביכול ציבור דתי־לאומי לא הצטרפו לעמדתנו והעדיפו להצטרף לחרדים", הוסיף ליברמן והמשיך לפרט את דרישותיו: "נישואים אזרחיים לכל מי שיחפוץ בכך ללא מגבלה. אשרור מחדש של מתווה הכותל. תחבורה עירונית בשבת על סמך החלטת ראש העיר ובהתאם לאופי האוכלוסייה בכל יישוב''.