אלקין: תקווה זהירה לתפנית פוליטית

השר אלקין קובע כי הפערים בין הצדדים קטנים, אם כי כאשר ב'כחול לבן' ההסכמות מגיעות לבחינת ה'קוקפיט' לפיד מסכל אותן.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

אלקין ולוין
אלקין ולוין
צילום: דוברות

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, חבר צוות המו"מ של הליכוד ובלוק הימין, מביע תקווה זהירה לתפנית פוליטית ביממה הקרובה. זאת שעות טרם הפגישה הצפויה בין שני צוותי המו"מ היום (ראשון).

"היינו קרובים להסכמות בפגישה הקודמת ואני מקווה שבפגישה היום, שתתקיים בחסות יו"ר הכנסת, תהיה התקדמות", אומר אלקין בראיון ל'העולם הבוקר' בערוץ 13.

על הצהרת ליברמן לפיה יחתום לשני הצדדים אומר אלקין כי הדבר עשוי להניב מירוץ ילדותי של המנהיגים אל בית הנשיא, ומשום כך ראוי שליברמן יחברו שוב למחנה לו היה שייך, מחנה הימין.

לדבריו הפערים בין שני הצדדים קטנים כאשר הצדדים נפגשים בחדר הסגור, אך כאשר ההסכמות מגיעות לבחינת ה'קוקפיט', רביעיית צמרת 'כחול לבן' הדברים מתבטלים בשל התערבותו של יאיר לפיד.

השר אלקין מספר כי צוותו הציע שתקופת ראשות הממשלה של נתניהו תהיה קצרה יותר מחצי שנה. הצעה זו לטעמו יכולה לפתור ל'כחול לבן' את הבעיות הפנימיות, אך במידה ויימשך הסירוב מצידה הדבר יהיה חסר היגיון שכן את אותה תקופה אמור יהיה נתניהו להמשיך כראש ממשלה במידה וישראל תלך לבחירות שלישיות.

עוד קבע השר אלקין כי בניגוד לאופן בו הדברים מצטיירים בציבור בלוק הימין אינו מהווה בעיה מבחינתה של 'כחול לבן' שכן גם בני גנץ פנה כבר לאותן מפלגות החברות בגוש על מנת שאלו יצטרפו אליו, "לכן העמדה הזו שהם לא רוצים לראות חלק מהבלוק בממשלה כבר לא קיימת".