פניה להולנד: הפסיקו גם את המימון למחבלים

לאחר החלטת הפרלמנט בהולנד להפסיק המימון לרשות הפלסטינית, קורא מנכ"ל "עד כאן" להפסיק גם את מימון 'המוקד להגנת הפרט'.

ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

הולנד
הולנד
צילום: iStock

בעקבות החלטת הפרלמנט בהולנד להפסיק את מימון הרשות הפלסטינית המשלמת משכורות למחבלים, קוראים בארגון עד כאן למקבלי ההחלטות ההולנדים להפסיק גם את מימון ארגון 'המוקד להגנת הפרט', התומך במחבלים ובמשפחותיהם.

ארגון 'המוקד להגנת הפרט' מספק סיוע וייצוג משפטי בחינם, בנושאים כגון זכויות כלואים, תושבות, הריסת בתי מחבלים והשבת גופות מחבלים. בין היתר הגיש 'המוקד' עשרות עתירות כנגד הריסת בתי מחבלים, ביניהן המחבלים שביצעו את הפיגוע בו נרצח התינוק עמיעד ישראל איש-רן והפיגוע בבית אל בו נרצחו החיילים יובל מור יוסף ויוסף כהן.

בנוסף, הגיש 'המוקד' עתירה נגד החלטת שר הפנים אריה דרעי לבטל את תושבתו של המחבל מוניר רג'בי, אשר הורשע בביצוע פיגוע רצחני באוטובוס קו 37 בחיפה בשנת 2003 , בו נרצחו 17 בני אדם, מתוכם 9 תלמידי תיכון.

כאמור, ממשלת הולנד מממנת את ארגון 'המוקד להגנת הפרט' בסכומים המגיעים למאות בשנה. חלק מהמימון מגיע מממשלת הולנד עצמה, וחלק מארגונים שונים בהם חברה הולנד, כגון מנהלת זכויות האדם והמשפט הבינלאומי ועוד.

גלעד אך, מנכ"ל ''עד כאן'' פנה לממשלת הולנד בבקשה שיעצרו את המימון לארגון 'המוקד'. "אנו מברכים על ההחלטה לעצור את המימון המגיע לרשות הפלסטינית, ומבקשים בהזדמנות זו לעצור גם את מימון הארגונים התומכים במחבלים ובמשפחותיהם".

לדבריו, "הרשות אולי מעבירה למחבלים משכורות, אולם ארגון 'המוקד להגנת הפרט' שם לו למטרה לסייע לאותם מחבלים ומשפחותיהם מבחינה משפטית. זו תמיכה כספית במחבלים וזו תמיכה משפטית, ושתיהן צריכות להיפסק. הגיע הזמן לעשות סוף לתמיכה בטרור, גם אם היא באצטלה של 'זכויות אדם'".