עו"ד אבי חימי: מערכת אכיפת החוק איננה אויב

יו"ר לשכת עורכי הדין הבטיח ''לא נאפשר את רמיסת מעמדה של מערכת אכיפת החוק ובתי המשפט. לא נאפשר הסתה נגד שומרי הסף.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

עו"ד אבי חימי: מערכת אכיפת החוק איננה אויב-ערוץ 7
עו"ד אבי חימי
צילום: דוברות לשכת עורכי הדין

יושב-ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, קרא להפסיק את המתקפות על המשטרה והפרקליטות שהתגברו מאז ההחלטה להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

באירוע בבית ציוני אמריקה, המתקיים תחת הכותרת "שלטון החוק - שעת מבחן" אמר חימי "אנו מדינה למודת קרבות ומוקפת אויבים - לצערי, לאחרונה, חלקים בציבור מצרפים לרשימת אויביה של המדינה גם את אנשי מערכת המשפט בישראל. זוהי טעות מרה וחמורה ביותר שלא תעלה על הדעת.

"אנחנו כאן כדי לומר באופן ברור: מערכת אכיפת החוק איננה אויב, אנחנו לא נאפשר את רמיסת מעמדה של מערכת אכיפת החוק ובתי המשפט, לא נאפשר הסתה נגד שומרי הסף, אסור לנו להתבונן מהצד בזמנן שמתירים את דמם של בכירי המשטרה והפרקליטות''.

עו"ד חימי הוסיף: ''אני אומר לכם בכנות, יש בי חשש עמוק שהשיח האלים יוביל לפגיעה אישית בבכירי המערכת – וזוהי סכנה של ממש לדמוקרטיה כולה". עוד אמר ראש הלשכה: "זו תקופה שבה כל אמירה משויכת לשאלה באיזה צד אתה תומך".

הוא ענה לטענות ולפיהן לא הצדיק את העמדתו לדין של ראש הממשלה. ''הגדילו לעשות חברים שביקרו אותי במילים קשות על שהעזתי לומר כי גם לראש הממשלה עומדת חזקת החפות. ביקורת שנשמעת גם בתוך הלשכה. לצערי ישנם כאלו שמעדיפים להעמיק את השסעים בחברה בשם הניסיון הכושל שלהם לסלול לעצמם דרך למפלגה כזו או אחרת.

"קל מאוד לנאום בעצרות. קל מאוד לזכות בכותרת בעיתון או בתמיכה של חלק מהציבור על חשבון שיסוי של מחנה אחר. לי אין שום כוונה לנהוג כך. לשכת עורכי הדין לא תביע עמדה על הליך משפטי שמתנהל, ורק בית המשפט יחליט. לשכת עורכי הדין איננה בצד כזה או אחר. לשכת עורכי הדין בצד אחד בלבד, בצד של שלטון החוק", הדגיש עו"ד חימי.