הליכוד: לפיד מחבל במאמצים לאחדות

''הליכוד הסכים לויתורים מפליגים, אבל יאיר לפיד עדיין עושה כל מאמץ כדי לסכל ממשלת אחדות", טענו במפלגתו של נתניהו.

ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

יאיר לפיד
יאיר לפיד
Photo by Avshalom Shoshoni/Flash90

במפלגת הליכוד טוענים הערב (ראשון) כי ח"כ יאיר לפיד, אחד מארבעת ראשי ''כחול לבן'', מונע הקמת ממשלת אחדות.

''הליכוד הסכים לויתורים מפליגים, אבל יאיר לפיד עדיין עושה כל מאמץ כדי לסכל ממשלת אחדות. אם לפיד יפסיק לחבל במאמצים לאחדות עדיין יש אפשרות אמיתית למנוע בחירות ולהקים ממשלת אחדות", אמרו במפלגה.

בסיעת כחול לבן הגיבו "מי שמסכל ממשלת אחדות הוא יו׳׳ר הליכוד נתניהו, שעדיין לא הפנים שהוא הפסיד בבחירות, שהליכוד כבר לא המפלגה הגדולה ביותר ושכחול לבן לא תאפשר לאדם עם שלושה כתבי אישום לנהל את המדינה. נתניהו, שחרר את ישראל".

מוקדם יותר נפגשו צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד בלשכת יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. בתום הפגישה אמרו בכחול לבן כי ''הפגישה התקיימה ברוח טובה אך הפערים בין שני הצדדים נותרו משמעותיים. תיתכן פגישה נוספת בהמשך השבוע''.

בשעות הבוקר נפגש אדלשטיין עם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, ובצהריים כאמור כינס בלשכתו את צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן.

יו"ר צוות המו"מ של הליכוד, השר לוין, לא תלה בפגישה תקוות רבות ואמר עוד לפני שהחלה "הגיע הזמן שכחול לבן תפסיק עם הפסילות האלה ועם ההתנהגות הזאת שהיא לא מקובלת".

"לא יכול להיות שמישהו ימנה את עצמו לשומר המוסר ויחשוב שהמוסר שלו טוב יותר מהמוסר של שניים וחצי מיליון אזרחים שרוצים לראות את בנימין נתניהו כראש ממשלה", טען השר לוין.

לדבריו, "לא יכול להיות שמישהו יתנהג ביהירות ובהתנשאות מתמשכת כפי שאנחנו רואים מצד כחול לבן לכל אורך מה שהי אמור להיות המשא ומתן. אנחנו בהחלט מצפים לשמוע היום מכחול לבן עמדה אחרת. לשים סוף לפסילות. לשים סוף לעמדה הזאת שפוגעת בבחירה הדמוקרטית של כל כך הרבה אזרחים ולתת אור ירוק אמיתי, לסכם משא ומתן ולהקים ממשלה. זה אפשרי וזה תלוי רק בהם".

"האחריות מוטלת כולה במלאה על אדם אחד והוא בני גנץ", הדגיש השר לוין, "שיפסיק לעבוד אצל יאיר לפיד ויפסיק לפחד מיאיר לפיד וסוף כל סוף יבוא לנהל מו"מ אמיתי רציני".

"שניים וחצי מיליון אזרחים שתמכו בבנימין נתניהו ראויים ליותר כבוד וליחס אחר מהיחס המתנשא שאנחנו מקבלים עד עכשיו מהכיוון של כחול לבן", חתם לוין.