קדימה לגבעתי

מפקד מחזור נובמבר 2019 בחטיבת גבעתי, באגרת למתגייסים החדשים שהצטרפו היום (ראשון) לחטיבה הסגולה.

תגיות: גבעתי
רס״ן שמואל ביטרן , ג' בכסלו תש"פ

שמואל ביטרן
שמואל ביטרן
צילום: דובר צה״ל

ברוכים הבאים לחטיבת גבעתי, החטיבה שעצרה את הצבא המצרי בדרכו לתל אביב במלחמת השחרור. אותה החטיבה שגבתה מהחמאס מחיר כבד במבצע צוק איתן.

מאז ועד היום חטיבה זו ביצעה אין-ספור מבצעים מורכבים על מנת לשמור על מדינתנו היקרה.

שמי שמואל ביטרן. התגייסתי לחטיבת גבעתי בשנת 2005 לאחר תקופה משמעותית של פיגועי טרור באוטובוסים בכל רחבי הארץ , הגעתי לחטיבת גבעתי כי בערה בי תחושת השליחות. הרגשתי שאני חייב לקחת חלק בהגנה על המקום שגדלתי בו.

במהלך שירותי הצבאי עברתי בין תפקידים רבים. הייתי מפקד כיתה, סמל מחלקה, מפקד מחלקה לפני ובמהלך מבצע "עופרת יצוקה" , סגן מפקד פלוגה כשנה , 4 שנים מפקד פלוגה כולל במבצע "צוק איתן" , סגן מפקד סיירת גבעתי במשך שנה וכיום אני מבצע תפקיד משמעותי ביותר ומפקד על הכשרת הלוחמים בבסיס ההכשרה החטיבתי.

בעוד זמן קצר אתם מצטרפים אלינו. אנחנו, מפקדי החטיבה, ממתינים לכם ומצפים להתחיל את מסלול ההכשרה המפרך, מסלול שבסופו תקבלו את הכומתה ותהפכו גם אתם ללוחמי החטיבה הסגולה.

אתם עתידים לעבור מסלול שכולל בתוכו מספר שלבים. הוא מתחיל בטירונות, שם נשים דגש על המעבר שלכם מאזרחים לחיילים ועל יצירת ערכים משותפים דוגמת רעות ומשימתיות.

כמובן שכבר מהשבועות הראשונים מתחילים באימוני ירי, קרב מגע וכושר קרבי אשר מלווים את כלל מסלול ההכשרה.

בהמשך ניגשים לשלב האימון המתקדם בו עוסקים בבניית מסגרות לוחמות, כיתות ומחלקות ומתאמנים על לחימה בשטח בנוי ושימוש ברק"מ (רכב קרב משוריין).

השלב השלישי הוא למעשה השלב המעשי בו אתם כבר לוחמים בגדודי החטיבה, ולוקחים חלק במשימות הגדוד המבצעיות.

חטיבת גבעתי ידועה כחטיבה קרבית ואסרטיבית, לוחמינו הם לוחמים נחושים ומחוספסים אשר לא חוששים מדבר. יחד אנחנו צולחים כל מכשול ויחד אנחנו מנצחים.

אני וכלל מפקדי המחזור מחכים לכם בקוצר רוח.

קדימה לגבעתי