ההצעה ללפיד: תישאר בחוץ עד שנתניהו יפרוש

גנץ ואשכנזי הציעו ללפיד להישאר מחוץ לממשלה יחד עם חברי "יש עתיד" עד שנתניהו יעזוב. לפיד הזהיר ממלכוד: "זוכרים מה קרה לקדימה?".

ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

הנהגת כחול לבן
הנהגת כחול לבן
צילום: דוברות

ראשי כחול לבן, בני גנץ וגבי אשכנזי, הציעו ליאיר לפיד להישאר עם חברי ''יש עתיד'' מחוץ לממשלת האחדות בשלב ראשון, ולהצטרף כעבור חמישה חודשים לאחר שנתניהו יעזוב.

בחדשות 12 דווח כי לפיד השיב לחבריו להנהגת המפלגה: אם נשב יממה אחת תחת נתניהו, אנחנו נוכתם לעד. לפיד הזכיר מה אירע למפלגת קדימה ושאול מופז, שהאמינו להבטחותיו של נתניהו, נכנסו לממשלתו, והוא לא עמד לדבריו באף הבטחה.

עוד אמר לפיד: "אתם מכירים את נתניהו כרמטכ"לים, יש לו כבוד לרמטכ"לים, יעלון ואני מכירים אותו כפוליטיקאים".

לפיד ויעלון אמרו שההצעה של נתניהו היא מלכודת. גנץ ואשכנזי, מנגד, סבורים שזו אולי הזדמנות ולא מלכודת. בשורה התחתונה - הסיכוי שהצעה זו תתממש נמוכה.

במפלגת הליכוד טוענים הערב (ראשון) כי ח"כ יאיר לפיד מונע הקמת ממשלת אחדות. ''הליכוד הסכים לויתורים מפליגים, אבל יאיר לפיד עדיין עושה כל מאמץ כדי לסכל ממשלת אחדות. אם לפיד יפסיק לחבל במאמצים לאחדות עדיין יש אפשרות אמיתית למנוע בחירות ולהקים ממשלת אחדות", אמרו במפלגה.

בסיעת כחול לבן הגיבו "מי שמסכל ממשלת אחדות הוא יו׳׳ר הליכוד נתניהו, שעדיין לא הפנים שהוא הפסיד בבחירות, שהליכוד כבר לא המפלגה הגדולה ביותר ושכחול לבן לא תאפשר לאדם עם שלושה כתבי אישום לנהל את המדינה. נתניהו, שחרר את ישראל".