הרמטכ"ל למתגייסים: להציב רף קשה וגבוה, ולנצח

רא"ל אביב כוכבי נפגש עם המתגייסים החדשים לגבעתי ולגולני, "אתם תתנו הרבה לנו ולמדינת ישראל ואתם גם תקבלו הרבה. יופי של תקופה".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ג' בכסלו תש"פ

הרמטכ"ל למתגייסים: להציב רף קשה וגבוה, ולנצח-ערוץ 7
כוכבי בתל השומר
צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי ביקר היום (ראשון) בלשכת הגיוס תל-השומר, לרגל גיוס חטיבות חיל הרגלים "גולני" ו"גבעתי".

הרמטכ"ל נפגש עם המתגייסים החדשים ושוחח עימם, וסייר יחד עם ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז, מפקד חטיבת "גבעתי", אלוף-משנה איציק כהן, ומפקד חטיבת "גולני", אלוף-משנה שי קלפר, ברחבת המתגייסים ובשרשרת החיול.

הגיוס לחטיבות גולני וגבעתי פותח את השבוע השני והגדול ביותר של הגיוס ליחידות השדה והלוחמה של מחזור נובמבר-דצמבר 2019.

"מדינת ישראל צריכה להוקיר את כל מי שמשרת בצה"ל ומדינת ישראל צריכה להוקיר את כל מי שמשתתף בהגנתה", אמר כוכבי. ''אלה שהולכים לשירות קרבי זה החוד המבצעי, תרתי משמע, וזה החוד הערכי של מדינת ישראל. אני מאוד מעריך כל אחד ואחד שיושב פה בלי להכיר אתכם באופן אישי, ולו בעצם העובדה שבחרתם ללכת לקצה המבצעי של צה"ל. חטיבת גולני, חטיבת גבעתי- ביצעתי איתן מבצעים בכל תפקידיי, פיקדתי עליהן, מכיר את החטיבות לאורך שנים ובוודאי במציאות הנוכחית בפרט''.

הרמטכ''ל אמר למתגייסים: ''אתם מצטרפים לקו הראשון של המגנים על מדינת ישראל, וזו תחושה נהדרת. אתם הולכים למסע- תנצלו ממנו כל רגע כי זה מסע אחר. תלמדו להתמודד עם עצמכם, לעשות או להיות חלק מצוות ולעבוד בצוות, אתה צריך לדעת להציב רף קשה, גבוה, לא הכל בא בקלות, ואתם תנצחו אותו, ואתם תצאו אנשים אחרים מהשירות הצבאי. אתם תתנו הרבה לנו ולמדינת ישראל ואתם גם תקבלו הרבה. אתם הולכים ליופי של תקופה, ושיהיה לכם בהצלחה רבה".