"נתניהו רוצה להשלים את סיפוח הבקעה"

בכיר בליכוד מסביר מדוע מתעקש נתניהו לכהן בראשות הממשלה בחודשים הראשונים של כהונת ממשלת הרוטציה עליה דנים עם כחול לבן

ערוץ 7 , ד' בכסלו תש"פ

מה רוצה נתניהו?
מה רוצה נתניהו?
צילום: חזקי ברוך

בפגישת המשא ומתן שנערכה אתמול (ראשון) בין צוותי המו"מ של הליכוד וכחול לבן בחסותו של יו"ר הכנסת לא נרשמה התקרבות בין הצדדים.

בעיתון "ישראל היום" מופיע הבוקר הסברו של בכיר בליכוד מדוע מתעקש נתניהו לכהן כראש ממשלה בחודשים הראשונים לקיומה של ממשלת אחדות, התעקשות שנכון לרגע זה מקשה על התקרבות בעמדות הצדדים.

"ראש הממשלה חושב שכל הסיטואציה של בחירות בלתי פוסקות לא טובה למדינה", הסביר הבכיר וציין כי נתניהו "חושב שבחצי שנה הוא יוכל להוביל מהלכים חשובים כמו קידום ריבונות בבקעת הירדן".

לדבריו, "זה מעשה היסטורי ייחודי שראש הממשלה רוצה להוביל אותו. הוא חושב, ובצדק, שיש כיום מצב מדיני ייחודי שרק הוא יכול להוביל מול נשיא ארה"ב. בנוסף, ראש הממשלה מבין שהסיכוי להגיע ל-‭61‬ מנדטים אינו גבוה".

עם זאת הדגיש הבכיר, "למרות היציאה מלשכת ראש הממשלה, נתניהו לא יורד לגמרי מהבמה הציבורית. הוא יישאר יו"ר הליכוד ובנוסף יוכל לחזור בתוך שנה וחצי לשלטון, כשבינתיים יסיים את ההליך המשפטי".

לדברי הבכיר, "לכחול לבן יש את כל הסיבות להגיד כן, יהיה מאד מוזר אם הם יגידו לא. אם הולכים לבחירות, נתניהו ממשיך ממילא עוד חצי שנה ורק אז יש להם אולי סיכוי להחליף אותו. על פי ההצעה שהועברה אליהם, גם מבלי להתמודד בבחירות - גנץ מקבל את ראשות הממשלה בעוד חצי שנה".

"אין הצעה טובה יותר מזו. הם יכולים להילחם בבחירות ובמקסימום להוציא תוצאה של מה שמבטיחים להם כעת - ראשות ממשלה בתוך חצי שנה", טען הבכיר.

לדבריו, ההתנגדות של כחול לבן למהלך כזה לא נובעת משיקולים ענייניים. "הם לא חושבים איך להקים ממשלת אחדות, אלא מונעים משיקולים אישיים של אנשים ב'קוקפיט'. לפיד לא מוכן לשמוע שום דבר. הוא רוצה ללכת לבחירות ולחזור לקבל את הרוטציה בשביל עצמו".