הרב עמאר: מעבירים יהודים על דתם

"מצעד של עבירות הכי חמורות שאפילו בהמות לא עושים והם מתגאים בזה, אין גבול למה שאדם יכול להידרדר", קונן רבה של ירושלים.

בן שאול , ד' בכסלו תש"פ

הרב עמאר: מעבירים יהודים על דתם-ערוץ 7
הרב שלמה עמאר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

על רקע הפעלת התחבורה הציבורית בשבת בערים רבות בישראל, רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר קונן אתמול על 'חילונה של המדינה' באמצעות איבוד הסמלים היהודיים האחרונים.

"מעבירים אלפי יהודים על דתם ועל דעתם, בלאו הכי כל אחד עושה מה שרוצה, ואין לנו כח להכתיב לכל אחד ואחד כלום, אבל גם הצורה שהציעו שזה מדינה יהודית שיש בה קצת שבת, גם זה רוצים למחוק", אמר הרב עמאר.

את הדברים הנוקבים נשא במהלך עצרת הספד אחר לכתה של הרבנית אורו נורי קרסיינטה אשתו של הרב דוד קרסיינטה, רב בית הכנסת 'חפץ חיים' ונשיא מוסדות 'קדם מפעליו' באשדוד.

בדבריו תקף את החינוך החילוני ורמז על מצעדי הגאווה הנערכים מעת לעת. "למלאות בתי ספר וגנים שיהיו שם יהודים וגוים מכל הסוגים, מכל העולם, ולא חסים על בניהם ועל בנותיהם שהולכים לאיבוד, איבדו את הראש לגמרי, את עצמם הם מפקירים הולכים ויורדים.

"במה הם מתגאים? איזה בושה, איזה חרפה, וקוראים לזה גאוה, מצעד של עבירות הכי חמורות שאפילו בהמות לא עושים והם מתגאים בזה, אין גבול למה שאדם יכול להידרדר, אם אדם לא אוחז בכח בשיניו ובציפורניו להיאחז בעבודת ה' להיאחז ביראת ה', אז הולך ומידרדר, כל הרעות מוכנות רק אין יראת ה' במקום הזה והרגוני על דבר אשתי, אם אין יראת ה' אין גבול", הוסיף הרב.