רפורמת הקנביס של קיש והשכל

ח"כ יואב קיש וח"כ שרן השכל פרסמו את עקרונות הרפורמה להסדרת השימוש בקנביס במדינת ישראל, ואת הצעדים שבכוונתם לקדם.

חזקי ברוך , ד' בכסלו תש"פ

חברי הכנסת יואב קיש ושרן השכל (הליכוד) הצהירו הבוקר (שני) על רפורמה להסדרת הקנאביס בישראל, אותה בכוונתם להתחיל לקדם כבר בזמן הקרוב.

השניים יוצאים לדרך לאחר שקיבלו מסמך ממרכז המחקר והמידע בכנסת שבחן את השפעות הלגליזציה במדינת קולורדו בארה"ב, וממנו ניתן להסיק שאין שינויים משמעותיים במדדים שנבדקו.

עקרונות רפורמת ההסדרה יהיו: הוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים; התמודדות עם סכנות הקנאביס באופן דומה להתמודדות עם סכנות האלכוהול; וצמצום התערבות המדינה בחיי הפרט.

הצעדים המעשיים עליהם הודיעו קיש והשכל הם: פעולה להוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים בחקיקה; קידום ההחלטה על רפורמת הסדרה במרכז הליכוד; דרישה להכנסת הרפורמה כתנאי להסכמים הקואליציונים של מפלגת הליכוד; והקמת שדולה שתעסוק בנושא בכנסת.

ח"כ קיש מסר, "הגיע הזמן שמדינת ישראל תעבור ממדיניות של אי הפללה למדיניות של הסדרה. לפני כמאה שנה ב'תקופת היובש' נאסר בכל רחבי ארה"ב על מכירה, ייצור ייבוא של משקאות אלכוהוליים, כפי שארצות הברית ידעה להתקדם לאחר מספר שנים ולבטל את האיסור כך גם אנחנו צריכים להתקדם".

"אני מאמין במינימום התערבות ממשלתית בחיי הפרט כאשר אין פגיעה של הפרט בציבור, התרשמותי מהמסמך המסכם את השפעות הלגליזציה בקולרדו היא שאין ממצאים המצביעים ירידה בביטחון הציבור", הוסיף.

ח"כ שרן השכל מסרה, "זו יריית הפתיחה להסדרת שוק הקנאביס בישראל. לא יכול להיות שמאות אלפי אזרחים ישראלים נורמטיביים הם עבריינים. שחולים במדינת ישראל מתים בגלל סטיגמה של תרופה ושקנאביס ייחשב כחומר מסוכן ורעיל למרות שתופעות הלוואי שלו הרבה פחות מסוכנות מאלכוהול".

"אנחנו יוצאים לדרך חדשה שמתמודדת עם תופעות לוואי ושימוש של בני נוער, שמפסיקה את החגיגה של משפחות הפשע על חשבוננו, שמפנה זמן למשטרה לעסוק בפשיעה חמורה באמת כמו פרוטקשנים וטרור חקלאי ולא פחות חשוב, המדינה תרוויח הרבה מאוד כסף שתוכל להשקיע בנו האזרחים. אנחנו נדאג להכניס זאת לסדר העדיפויות במפלגת השלטון הישראלית", הדגישה.