ריבלין בוועידת התעשיינים
ריבלין בוועידת התעשיינים צילום: מארק ניימן / לע״מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נאם היום (שני) בוועידת ישראל לתעשייה לשנת 2019 של התאחדות התעשיינים.

הועידה התקיימה השנה בנושא ״מסע בין המודלים המובילים בעולם״. עוד השתתפו בועידה נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, יו"ר מכון היצוא, אדיב ברוך ומנכ"ל התאחדות התעשיינים, רובי גינל.

"האתגרים הנוכחיים טומנים בחובם לא מעט הזדמנויות", אמר הנשיא, "כך, למשל, השינויים המאיימים על התעשייה המסורתית צריכים לשמש לנו כזרז שידחוף אותנו לאמץ טכנולוגיות ייצור מתקדמות וחדשניות. שיפור טכנולוגיות הייצור המסורתיות יוביל לגידול בפריון העבודה של המועסקים באותן תעשיות ויעלה את שכר העבודה שלהם".

"במקביל, הצורך להגביר את שילובם של האוכלוסיות הערבית והחרדית במקצועות המובילים במשק יאפשר לחברה הישראלית כולה ליהנות ממיצוי הפוטנציאל של צעירים וצעירות כישרוניים מקרב אותן אוכלוסיות", הוסיף ריבלין.

הנשיא הדגיש: "רק אם נשכיל לחבר את התעשייה, את המסחר והשירותים, את החינוך, ההכשרות המקצועיות וההשכלה הגבוהה, לצנרת של החדשנות הישראלית. עלינו לוודא שהחדשנות, שכבר הפכה להיות שם נרדף למדינת ישראל לא תתקע ביקום הסטארט-אפים, אלא תגיע לכל מקום. עלינו לוודא שלכל המגזרים בישראל ולכל תחומי התעסוקה תהיה הזדמנות להיות חלק מסיפור ההצלחה הזה. רק כך נוכל לצרף אל תוך 'סיפור ההצלחה הישראלי', את כל מי שנשארו הרחק מאחור."

ריבלין חתם את דבריו בדברי ברכה לראשי וראשות התעשייה הישראלית: "אתם חלק בלתי נפרד מסיפור ההצלחה של כלכלת ישראל ומדינת ישראל".