עמיר פרץ נגד שר הביטחון בנט: בנייה בחברון - התנהלות חסרת האחריות

יו"ר העבודה גשר הבהיר כי מפלגתו לא תצטרף לממשלה בראשות נתניהו, "מי שיכול למנוע את הבחירות השלישיות זה אך ורק בנימין נתניהו".

ערוץ 7 , ד' בכסלו תש"פ

יו"ר העבודה גשר, ח״כ עמיר פרץ, פתח בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה בקריאה לראש הממשלה נתניהו להודיע על פרישה מיידית מתפקידו.

"מי שיכול למנוע את הבחירות השלישיות זה אך ורק בנימין נתניהו, שצריך לקבל החלטה על פרישה מידית ובכך לתת למערכת הפוליטית להתנהל בצורה טובה ועניינית יותר. אנחנו לא נשב בממשלה תחת בנימין נתניהו. זו עמדתנו, והיא לא תשתנה", הצהיר פרץ

פרץ התייחס גם לתכנית הבניה בחברון של בנט, "בשעה שתכניות הדיור לזוגות צעירים, תקציבי הרווחה הבריאות והחינוך תקועים, מוצאת הממשלה בהובלת שר הביטחון, בנט, את התקציבים לתכנן תוספות של יחידות דיור בחברון".

לדבריו, "ההתנהלות חסרת האחריות הזו היא תוצאה ישירה של ראש ממשלה חלש וסחיט שאין לו את היכולת לרסן את שריו. שיהיה ברור: אסור למשרד הביטחון להפוך לכלי לקידום פוליטי של איש. ביטחון ישראל הוא מעל הפוליטיקה".

בנוגע למצב בדרום אמר פרץ, "אנחנו מברכים על כל מהלך כלכלי שיקודם ברצועת עזה, כולל תשתיות מיים וחשמל, כולל האי המלאכותי. אך הדברים האלה חייבים להגיע כחלק מנוסחה- פירוז עזה מרקטות תמורת שיקום עזה. זה חייב להיות מותנה בהשבת החיילים אורון שאול והדר גולדין, והאזרחים אברה מנגיסטו, הישאם אל סייד ואברהים אבו רנימה המוחזקים ברצועה".

יו״ר גשר, אורלי לוי אבקסיס אמרה, "בנתיים החיים פה לא נעצרים מלכת. אותם חולים שמחכים לתרופה נושאים עיניים ומצפים להתפתחות שתביא לכך שאותו תקציב שתקוע ואינו בנמצא. אגיש הצעת חוק יחד עם חברי הסיעה שתגדיר 750 מיליון שקלים לסל שירותי הבריאות. אני מאמינה שנמצא שותפים שתהיה היענות מכל הקשת הפוליטית, זו חובתנו".