לפיד משתלח: "ביבי תוקע את המדינה"

ח"כ יאיר לפיד תקף את נתניהו ואת ההצעה לממשלת אחדות: "זו לא הצעה זו הונאה. תומכי כחול לבן לא הצביעו לנו כדי לשמש חבל הצלה לנאשם"

תגיות: יאיר לפיד
ערוץ 7 , ד' בכסלו תש"פ

ח"כ יאיר לפיד תקף היום (שני) בישיבת סיעת כחול לבן את ראש הממשלה נתניהו וסביבתו, והאשים אותם בניסיון לפרק את מפלגת כחול לבן.

"מזה שבוע שביבי ואנשיו מפיצים את השקר שאני הטלתי וטו על ממשלת אחדות. המטרה שלהם היא לסכסך בינינו. לגרום לנו לריב פה בבית. לא יילך להם. אנחנו קבוצה. אף אחד פה לא קונה את השקרים שלהם".

לפיד הפנה אצבע מאשימה כלפיי נתניהו בהתדרדרות לבחירות: "הסיבה היחידה לכך שאין ממשלת אחדות היא ביבי נתניהו. אתמול הם אמרו, 'הצענו ויתורים מפליגים'. הם לא הציעו כלום. אנחנו בחדר. אנחנו יושבים מולם. הם אומרים 'ביבי ראשון ברוטציה. הוא יהיה ראש ממשלה עם כתבי אישום. אנחנו באים עם כל הגוש, מליצמן עד סמוטריץ'. זו לא הצעה. זו הונאה. מי שהצביע כחול לבן לא עשה את זה כדי לשמש חבל הצלה לנאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים".

"ביבי כמו ביבי, יש לו מטרה אחת. לפרק את כחול לבן. הקמנו אלטרנטיבה אמיתית לשלטון הכושל שלו - אז הוא עושה הכל כדי לגרום לנו להסתכסך ולהתפרק. ככה הוא עובד. ככה הוא עבד כל החיים הפוליטיים שלו. לא ניתן לו את התענוג", טען לפיד.

לדבריו, "בנאדם אחד עם שלושה כתבי אישום חמורים, שהפסיד בבחירות, תוקע את המדינה. מספיק עם הטירוף הזה. יש ילדים במרחבים מוגנים בעוטף עזה. יוקר המחיה הוא מכת מדינה. יש משבר דת ומדינה. יש מדינה לנהל. אבל ביבי דוחף לבחירות. זה מה שעורכי הדין שלו המליצו לו. והדבר היחיד שמעניין אותו זה מה שעורכי הדין שלו ממליצים לו".

"בדרך הוא מנסה לגלגל את האשמה אלינו. או אלי. אין לי בעיה עם ההשמצות שלו. אני רגיל. אבל שלא יבלבלו את המוח. לא הוקמה ממשלת אחדות כי ביבי לא רוצה להקים ממשלת אחדות. הוא רוצה בחירות", תקף לפיד.

"יידע כל חבר כנסת מהליכוד, יידעו דוד ביטן ויואב קיש וקרן ברק: אם לא תהיו בכנסת הבאה, זה בגלל שביבי לא סופר אתכם ממטר. לא יודע מה הוא מספר לכם, אבל הוא דוחף בכל הכוח לבחירות. מטרפד כל הצעה. אנחנו לעומתם באמת עושים כל מאמץ למנוע בחירות. מה שמדינת ישראל צריכה עכשיו היא ממשלת אחדות בראשות בני גנץ. אחראית, ממלכתית, כלכלית, ביטחונית. אנחנו נמשיך לנסות להקים אותה עד הרגע האחרון. ביבי ימשיך לשקר עד הרגע האחרון", חתם לפיד.