אסון משפחת רימל
אפרים לא רק שומע מצוקה אלא גם מרגיש

במשך 5 שנים עבד אפרים רימל, ששכל בתאונה את רעייתו ובתו, בחברת 'עמידר'. מנהל הסניף בירושלים מספר על אישיותו הכובשת.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ד' בכסלו תש"פ

משפחת רימל
משפחת רימל
צילום: באדיבות המשפחה

שוקי פוגל, מנהל עמידר בירושלים, חברו של אפרים רימל, הפצוע באורח קשה מאוד בתאונה בה נהרגו רעייתו ובתו התינוקת, מספר לערוץ 7 על חברו הטוב.

"אפרים עבד כחמש שנים בעמידר וקנה עצמו הרבה מאוד חברים. הוא ורעייתו ז"ל עשו את זה בכל מקום שבו הם התגוררו", מספר פוגל.

"בהתחלה הוא היה עוזר ראש עמידר ובהמשך מנהל פרויקטים באגף קשרי קהילה. כל מי שמכיר את אפרים, ואפשר לראות זאת גם בתמונות, יודע שהוא אדם שתמיד החיוך על פניו, אדם שובה לב שכולו נתינה. הוא עסק בתחום הקהילתי ובפן האישי ניתן לומר שכל מי שנפגש בו ראה והרגיש עד כמה מדובר באדם עם לב רחב. הוא לא סירב מעולם לבקשה שביקשנו ממנו".

"בשונה מסתם חברות לעבודה, החברות אתו נשמרה גם מחוץ לעבודה. הוא תמיד מרגיש את הצורך ואת הקשיים ולא רק שומע את הבקשה, תמיד עם מחשבה ונכונות לסייע. הוא היה אחראי באגף קשרי קהילה ועסק יותר במנהלה ופחות בקשר עם הלקוחות, אבל יש לנו ועדה לסיוע ללקוחות בצרכי היומיום מריהוט ועד מכשירי חשמל, והוא קידם את הפרויקט הזה, חתם על הסכמים מול עמותות וגופים שונים. הוא עשה את הדברים בצורה מצוינת. מדובר בתחום שאנחנו פחות רואים בעבודה היומיומית השוטפת. זה פחות תחום ליבתי, אבל כשאני מתייחס לקשר שלנו ואלינו העובדים כלקוחות שלו".

"היה לנו מבצע של חלוקת סלי מזון. אני זוכר אותו מעמיס עוד ועוד על הרכב שלו, נוסע לקרית ארבע מחלק, ואחר כך תפילה במערת המכפלה".

על התאונה שמע פוגל בשעות הבוקר המוקדמות ממנהל סניף עמידר בקרית שמונה. "מה לי ולו חוץ מזה שאנחנו באותה חברה, אלא שזה היכה בנו. הוא צבר הרבה חברים שנשארו אתו, אנשים שאוהבים אותו".

עוד מוסיף פוגל ומספר כיצד במסגרת תפקידו כרכז אזור ירושלים בתנועת עזרא הגיע אפרים לסניף בו חברה בתו על מנת לשוחח עם החניכים בשעה עשר בלילה. "לא שמעתי על תופעה כזו שאנשי הנהלה מגיעים בשעה כזו לדבר עם החניכים".