שריון - מלך הקרב היבשתי

אגרת למתגייסים החדשים מאת רב חטיבה 401, סרן הרב אופיר ברינר.

סרן הרב אופיר ברינר , ד' בכסלו תש"פ

הרב ברינר (משמאל) עם לוחמי שריון
הרב ברינר (משמאל) עם לוחמי שריון
צילום: דובר צה"ל

ברוכים הבאים מתגייסי השריון החדשים.

לפניכם עומדים 36 חודשים (ויותר מכך למי שיבחר גם בזכות של שירות בקבע) של אתגרים גדולים, של נתינה גדולה מעצמכם למען הכלל, אך דעו לכם שלא פחות ממה שתתנו לכלל ולמדינה אתם תקבלו בחזרה.

לא אני לא מתכוון לכך שתגלו ותפתחו בעצמכם יכולות אישיות וכוחות שאפילו לא דמיינתם שקיימים בכם, למרות שגם זה ודאי קורה בשירות צבאי ובמיוחד בקרבי, אלא אני מתכוון לנקודה פנימית וחשובה הרבה יותר, אני מתכוון לכך שתתרגלו ב-36 חודש הללו לדאוג לאחר, לשים את טובת החבר מהצוות/מחלקה/פלוגה/גדוד, וטובת עם ישראל כולו לפני טובתכם האישית וזהו הרווח הגדול ביותר.

כי היכולת לצאת מהאגוצינטריות, מההתמקדות באני הפרטי ולדאוג לאחר היא הדבר החשוב ביותר, ואגב היא גם צעד חשוב לחיים מאושרים, כי נפש האדם היא טובה ביסודה ורוצה להיטיב עם הזולת ומי שדואג לעצמו הולך ושוקע באנוכיות שמבחוץ ניראית מהנה ונוצצת אך בפנימיותה היא מלאת עצב, ומי שתורם לאחרים מתמלא חיים ואנרגיות, וכך מצביעים גם המחקרים הרבים המראים שמי שדואג לאחרים גם על חשבון עצמו, הוא אדם מאושר יותר.

זהו גם המתכון לחיי זוגיות יציבים ומאושרים יותר, לחיי חברה שמחים ובריאים יותר, להצלחות אישיות בלימודים, בעבודה ועוד ועוד... ואת כל זה אתם יכולים להתחיל להרויח בצעד הראשון והחשוב של גיוסכם היום לשריון.

ואני חושב שהדברים נכונים עוד יותר דווקא בשירות בגדודים בכלל ובשריון בפרט, ללא כנפים נוצצות וסיכות יחידה מפוארות על החזה, אלא בחירה בשירות קרבי אך "רגיל" ושוחק בגדוד שעושה עוד קו ועוד אימון ושוב קו ושוב הקפצה לעזה או גולן או כל מקום שנידרש, בלי בסיס אם קבוע, בתנאי שטח לא קלים... אבל בסוף אלו הגדודים והטנקים שמוצבים בגבולות ושומרים עלינו בכל נקודה מפני אויבינו ומבקשי רעתנו ובאם נדרש ליום פקודה, מבלי לזלזל ביחידות מיוחדות שתפקידן חשוב, אך מי שיכריע סופית את האויב, מי שישמיד ויימגר אותו יהיו הגדודים שיגיעו ויטביעו את טביעות נעליהם וזחליהם בעומק שטח האויב, והטנק עם עוצמתו המכרעת יהיה כרגיל ועוד יותר עם התפתחות מערכות ההגנה נגד נ"ט ושיטות לחימה וטכנולוגיות התקפיות שונות, מלך הקרב היבשתי - קרב ההכרעה.

ועוד נקודה אחת חשובה.

אתם זוכים להתגייס בתחילת חודש כסליו, חודש בו מציין עם ישראל את חג החנוכה ואין מתאים יותר מלהתגייס בחודש זה בימים שכבר יונקים מרוח הגבורה של אבותינו שהעזו למרוד באימפריה עצומה במה שנראה כקרב אבוד מראש, אך הם ידעו דבר אחד חשוב: כאשר אתה נלחם בשם המוסר כנגד כוחות הרוצים להשליט כוחניות, הרס והרג, ואתה מלא באמונה בצדקת דרכך, הרי שרוח זו של עם ישראל חזקה מכל כח של כל אימפריה וחזקה גם מאויבינו היום המנסים לפגוע בנו פיזית אך לא פחות מכך מנסים בשקרים וצביעות לטעון כנגד מוסריותו של הצבא המוסרי ביותר בעולם - צבא ההגנה לישראל אליו אתם מתגייסים היום.

אז אני רוצה לאחל לכם מתגייסים יקרים ואהובים שתשאבו כוחות מרוח עמנו הגדול היום, ומרוח הגבורה והמוסר של אבותינו אז, ומתוכם תצאו למעשה הגדול של שירות מדינתנו הנפלאה.

צאו בשלום ותחזרו בשלום. אשריכם על הזכות הגדולה, עם ישראל כולו גאה בכם ועומד מאחוריכם.

בהצלחה רבה, ועוד נפגש במשטחי הטנקים, שטחי האש והמוצבים לאורך גבולות מדינת ישראל.

אוהבכם.

אופיר ברינר, סרן
רב חטיבה 401
חטיבת ההכרעה!