ליברמן עונה לדרעי: "אנטישמיות נטו וגזענות לשמה"

יו"ר ישראל ביתנו זועם על דברים שכתב השר דרעי נגד יוצאי ברית המועצות. "עלילה ושקר גס".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בכסלו תש"פ

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, עונה ליו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, שהתרעם על הדרישות של ליברמן להקצאת שני מיליארד שקלים לעולים מרוסיה.

"אריה דרעי כתב אתמול שאני דרשתי 'שני מיליארד שקלים לעולים מחבר המדינות שלא עובדים ולא משלמים מיסים'. בנוסף לכך הטיל דרעי ספק באם נשארו יהודים ברחבי ברית המועצות לשעבר. מדובר לא רק בעלילה ובשקר גס, אלא באנטישמיות נטו ובגזענות לשמה", כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו.

לדבריו, "אנחנו דרשנו לקבוע הכנסת מינימום לכל הגימלאים החיים מהבטחת הכנסה בלבד בגובה 70% משכר המינימום. אני מדגיש שזה לכל הגימלאים ללא הבדל דת מין וגזע, וזאת בניגוד להשמצות של אריה דרעי".

"ההתייחסות לעולים כאוכלוסיה שלא עובדת ולא משלמת מיסים, ובכלל הספק אם הם יהודים או נותרו יהודים בברה"מ לשעבר, זה דבר מקומם ובלתי נסבל", הוסיף ליברמן.

ליברמן תקף גם את התנהלות המפלגות האחרות. "מקוממת עוד יותר שתיקת הכבשים של הליכוד, ראשי הקואליציה וראשי כחול לבן. אף אחד מהם לא מצא לנכון לגנות את ההתבטאות הגזענית וחסרת התקדים כנגד ציבור שלם שמשרת בצבא, עושה מילואים, עובד ומשלם מיסים''.

כאמור, השר דרעי כתב אתמול פוסט חריף נגד ליברמן על רקע הקשיים בהרכבת הממשלה. "ליברמן, די עם הספינים והשקרים. אנחנו בש"ס, בניגוד אליך, עקביים: תומכים בנתניהו לכל אורך הדרך. בני גנץ לא הציע לנו ארבעה שרים וכלל לא ישבנו איתו למו״מ. להבדיל ממך דרשת וסחטת אחרי בחירות אפריל עם חמישה מנדטים, את תפקיד שר הביטחון, שר קליטה ועוד שר. בנוסף, בקשת את תיק ירושלים והתפוצות ותיק המודיעין".

"דרשת גם למעלה משני מיליארד שקלים לעולי חבר העמים שלא עובדים ולא משלמים מיסים. דרשת לפתוח במשרד הקליטה 17 נציגויות במדינות חבר העמים, מדינות שספק אם יש בהן יהודים בכלל. ועוד ועוד. אז איך יש לך עזות מצח להאשים את החרדים כסחטנים?", תהה דרעי.