שירות עם שליחות

הכנס הארצי לבנות השירות הלאומי במערכת החינוך ולמועמדות לשירות לאומי התקיים בירושלים.

ערוץ 7 , ד' בכסלו תש"פ

כינוס השירות הלאומי
כינוס השירות הלאומי
צילום: דוברות

בבנייני האומה בירושלים נפתח היום (שני) כנס השירות הלאומי של רשות השירות הלאומי ומנהל החמ"ד במשרד החינוך.

ליריד הוזמנו כ-7,000 בנות בכיתות י"א ו-י"ב מכל רחבי הארץ, ובנות השירות הלאומי.

במהלך הכנס עברו המתמודדות ביריד הפורס בפניהן את כל האופציות הקיימות היום בתחום השירות הלאומי בליווי נציגים מקומיים מכל ארגון ומוסד, על מנת לחשוף אותן להיכרות מעמיקה עם מקומות הממיינים לשירות לאומי.

בכנס ניתנה תעודת הוקרה לרחל קארפ, מתנדבת מעוררת השראה המתמודדות עם נכות פיזית- המשרתת בביה"ס היסודי 'אהבת ישראל' בבית שמש. תעודת הוקרה ניתנה גם לרכזת השירות הלאומי הרבנית ויטל ציוני וכן לשתי מתנדבות עמותת 'אורים' המקיימת את בת המצווה הגדולה בעולם לחניכות העמותה - צעירות עם מוגבלויות.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי, אמר כי "השירות הלאומי-אזרחי הוא מפעל ההתנדבות הגדול במדינת ישראל, במסגרתו מתנדבים כ-18,000 צעירים וצעירות ממגוון המגזרים בחברה הישראלית. בשנים האחרונות חברנו למשרד החינוך ולמנהל החמ"ד ובשיתוף פעולה אנו מקיימים את ירידי החשיפה המרוכזים לתלמידות ובוגרות החמ"ד".

"קיום היריד מאפשר למשתתפות להיחשף למגוון אפשרויות ההתנדבות, לקבל מידע על הפעילות ועל התנאים ולאפשר קליטה מוצלחת וקלה במסגרת השירות. הפעילות נעשית כחלק מהצעדים שאנחנו מקיימים יחד עם השר הממונה, הרב רפי פרץ ועם עמותות השירות הלאומי במטרה להקל ולהשוות את תנאי השירות, ביניהם ביטוח חיים למתנדבים, טיפולי שיניים בחינם, נסיעות חינם בתחבורה הציבורית ודברים נוספים", הוסיף פינסקי.

שוש נגר העומדת בראש מנהל החמ"ד סיפרה, "בשנים האחרונות התחלנו לקיים את ירידי החשיפה המרוכזים לתלמידות ובוגרות החמ"ד ואנו רואים כיצד הדבר עושה סדר בבלגן האופף את תקופת החיפוש של השירות הלאומי ומסייע הן למתמודדות והן למאתרי בנות השירות הלאומי. הכנס הזה הוא מפגש עוצמה ויום שיא של התלמידות המעולות היוצאות מבית הגידול של החמ"ד".

שר החינוך רפי פרץ אמר באירוע: ״בנות השירות הלאומי מהוות חלק משמעותי ממערכת החינוך, קשה לחשוב על מערכת החינוך ללא בנות השירות. אתן שותפות בקידום לימודי, חינוכי וחברתי של מאות אלפי תלמידים. הכי חשוב שאתן נוגעות בנפשותיהם של ילדים רבים שלא שפר עליהם גורלם. ומצליחות להרים אותם לגבהים חדשים ומחזקות אצלם את הביטחון, את האמונה בעצמם. תזכרו תמיד שהשמיים הן הגבול עבור כל אחת מכן ועבור כל ילד שאתן פוגשות.

''אתן חוד החנית ומקור גאווה של החברה הישראלית. במערכת החינוך מורים ומחנכים נפלאים ואתן הערך המוסף. אני מודה לכל אחת על התרומה המשמעותית. התרומה שלכן חשובה מאין כמוה והיא גם מעודדת ומקדמת את ערכי ערבות הדדית שזהו אחד מהדגלים שהצבנו במשרד״, הוסיף פרץ.