השר אלי כהן: נתניהו לא מתכוון לבקש חסינות, מאמין בחפותו

"נתניהו מאמין בחפותו בצורה מלאה", סיפר שר הכלכלה מהליכוד, "הוא מוכן לבוא ולעמוד למשפט".

ערוץ 7 , ה' בכסלו תש"פ

אלי כהן
אלי כהן
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר הכלכליה אלי כהן (הליכוד) סיפר ב"חדשות הבוקר" בערוץ 12 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מתכוון לבקש חסינות מהכנסת.

"בימים האחרונים היו לי שיחות עם ראש הממשלה, ושמעתי ממנו בצורה מפורשת שהוא לא מתכוון לבוא ולהגיש חסינות", סיפר כהן, "נתניהו מאמין בחפותו בצורה מלאה והוא אומר, 'אני מוכן לבוא ולעמוד למשפט'".

כהן האשים את יאיר לפיד בכך שהוא מסכל את ממשלת האחדות: "גנץ שבוי על ידי לפיד שרוצה בחירות. לפיד מבין שאם הולכים לאחדות עם הליכוד, שזה רצון העם והשתקף בבחירות הנוכחיות, הוא לא יהיה ראש ממשלה. גנץ צריך לקבל החלטה מנהיגותית ולקבל את הצעת הליכוד".

ח"כ מאיר כהן מכחול לבן תקף את שר הכלכלה, "השרים יושבים באולפנים ומתפתלים באי נוחות. הם יודעים את האמת, שביבי נתניהו צריך ללכת. הם אמרו את זה. עכשיו הם יושבים על הכיסאות וכנראה שזה קצת מבלבל את רוחם, הם מתחילים להתנהג כמו קרנפים".

כהן הכחיש כי לפיד מסכל את הקמת ממשלת האחדות: "זה ספין, חבל שבתקשורת זה הופך להיות עובדה מוגמרת. בכחול לבן יש הרבה מאוד דעות וזה לגיטימי, אבל יש עמדה אחת. בני גנץ הוא מנהיג המפלגה והוא קיבל החלטה מצויינת בעיניי, לבוא ולהגיד לביבי נתניהו, 'אדוני, אני מציע לך רוטציה. אני אתחיל ואהיה ראש ממשלה ואתה תלך, תזכה את עצמך ותחזור בכבוד גדול להיות חלק מהשלטון במדינת ישראל'".