אבי דיכטר: רוטציה ללפיד - או בקעת הירדן לכלל ישראל

כולנו תקווה שטראמפ יזכה בכהונה נוספת, אך מה אם הבחירות שם יכתיבו אחרת? מדוע לא להבטיח את עתידה של ישראל עם הבקעה כבר עתה?

סגן שר הביטחון אבי דיכטר , ה' בכסלו תש"פ

אבי דיכטר: רוטציה ללפיד - או בקעת הירדן לכלל ישראל-ערוץ 7
אבי דיכטר
צילום: פלאש 90

הטענה של יאיר לפיד כי הכרה אמריקאית בריבונות ישראל על בקעת הירדן היא גימיק פוליטי פשוט מגוחכת.

גם הוא יודע היטב שבשנתיים האחרונות תרמה ארה״ב תרומה מכרעת לביסוסה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. בהובלת הנשיא טראמפ ובשיתוף פעולה הדוק עם ראש הממשלה נתניהו, ארה''ב הכירה בירושלים כבירתנו והעבירה אליה את השגרירות, הכירה ברמת הגולן כשטח בריבונות ישראלית וגם הסירה את הטענה שמפעל ההתנחלויות באיו''ש איננו חוקי.

כדאי שנאמר זאת בצורה ברורה: הדברים הללו קרו תחת כהונתו של הנשיא טראמפ, ובזכות הקשר האישי בינו לבין ראש הממשלה נתניהו. לנשיא יש עוד שנה לכהונה הנוכחית, לפני הבחירות הבאות שם. זוהי הזדמנות פז עבורנו להשלים את ההישגים ולקצור את הפרי הרביעי בדמות הכרה אמריקאית בבקעת הירדן כגבולה המזרחי של מדינת ישראל.

ח''כ לפיד, אמרת מספר פעמים שאתה רוצה להיות ראש ממשלה. איך ייתכן שאינך מבין את המשמעות של הכרה אמריקנית בריבונותנו בבקעה? ברור שרה''מ נתניהו שהוביל את המהלכים הקודמים הוא זה שמתאים להוביל זאת בחודשים הקרובים מול הנשיא טראמפ. מה גורם לך לזלזל באמירה שלו?

כולנו תקווה שטראמפ יזכה בכהונה נוספת כיאה לידיד אמת של ישראל. אך מה אם הבחירות שם יכתיבו אחרת? מדוע לא להבטיח את עתידה של ישראל עם הבקעה כבר בחודשים הקרובים?

יאיר, היכן האחריות הלאומית שלך? זה או רוטציה לך, או בקעת הירדן לכלל ישראל. גם אם אתה סולד מנתניהו, מצופה ממך בתשעת הימים שנותרו להעדיף את טובת המדינה בסוגיה קיומית ממש, על פני שיקול אישי או מפלגתי. כך מצופה ממי שמתיימר להיות מנהיג.