פוליש, נקיון
פוליש, נקיון istock

אם הרצפה שבביתכם כבר לא נראית טוב כפי שהיא נראתה בעבר, על אף שאתם מנקים אותה עם כל חומר ניקוי אפשרי המוצע בשוק - החלפת המרצפות כולן בחדשות, איננו הפתרון היחיד לצורך הענקת מראה מבריק, נקי וחדש לרצפה שלכם.

פוליש לרצפות הוא תהליך ניקוי יסודי, המתבצע על ידי אנשי מקצוע המומחים בתחום זה. תהליך פוליש לרצפות המתבצע בצורה מקצועית, יעניק לכל רצפה מראה נקי, מבריק וזוהר.

כל שנותר לכם לעשות זה פשוט לחפש את הטובים ביותר בתחום זה לצורך התחלת תהליך ביצוע פוליש לרצפה שלכם.

סוגים של פוליש למרצפות

כאשר מדובר על פוליש למרצפות, ניתן למצוא כיום שלושה סוגים: פוליש קריסטל, פוליש סילר ופוליש וקס:

פוליש קריסטל: מדובר על פוליש המתבצע באמצעות מכונה ייחודית. השימוש במכונה מתבצע בשלושה שלבים, כאשר בכל שלב משתמשים בחומר מיוחד אחר לצורך הברקת המרצפות. המכונה מחדירה את החומרים אל תוך המרצפות באופן יסודי מאוד ובתום התהליך, המרצפות נקיות ומבריקות יותר.

פוליש ווקס: בתהליך זה מורחים על הרצפה ווקס, אשר מהווה חומר דומה לשעווה. הווקס מחליק את הרצפה ומבריק אותה. מריחת הווקס מתבצעת באמצעות מכונה מיוחדת. מדובר על תהליך חיצוני אשר איננו חודר אל פנים הרצפות

פוליש סילר: גם במקרה הזה מדובר על פוליש המתבצע על ידי מריחת סילר באופן חיצוני על המרצפות. אולם, סילר איננו חומר הרלוונטי לניקוי הרצפות, אלא חומר הרלוונטי לשמירה והגנה על המרצפות מפני חדירה של לכלוך אליהם.

כיצד בוחרים את סוג הפוליש הנכון לרצפה שלכם

על מנת לבחור את סוג הפוליש המתאים לרצפה שלכם, עליכם לשים דגש על מספר פרמטרים: ראשית כל, יש להתאים את סוג הפוליש למצב הרצפה.

פוליש קריסטל לדוגמא אשר מחדיר חומרי ניקוי חזקים למרצפות, עלול לפורר רצפות ישנות ולכן, הוא פחות מתאים למרצפות הללו. פרמטר נוסף שיש לבחון הוא עד כמה המרצפות שלכם שחוקות ושרוטות.

במידה ומדובר במרצפות שחוקות ושרוטות מאוד, פוליש קריסטל לא יעזור לכם ועדיף שתבחרו בליטוש השיש החיצוני במרצפות ולאחר מכן בשימוש בחומרי הברקה מיוחדים. פרמטר נוסף שיש לשים עליו דגש הוא כמובן התקציב העומד על הפרק לצורך ביצוע תהליך פוליש.

כיצד בוחרים את אנשי המקצוע הטובים ביותר עבור פוליש למרצפות

לא משנה באיזה סוג פוליש לרצפה תבחרו עבור הרצפה שבביתכם, הרי שעל מנת שהתהליך יתבצע בצורה הטובה ביותר ויסב את התוצאה הטובה ביותר, יש לבחור את החברה המקצועית והמוצלחת ביותר בתחום פוליש למרצפות. אם אתם תוהים כיצד תבחרו את החברה המוצלחת ביותר בתחום זה, עליכם לשים דגש על מספר פרמטרים:

המקצועיות של החברה: אם אתם תוהים כיצד תבחנו את המקצועיות של החברה, כדאי שתחפשו באינטרנט תמונות של עבודות פוליש אשר החברה ביצעה.

ותק וניסיון: אחד הדברים החשובים ביותר שיש לבחון כאשר מדובר בחברה העוסקת בתחום פוליש למרצפות הוא הוותק שיש לחברה בתחום והניסיון שיש לה.

ככל שמדובר בחברה ותיקה ומנוסה יותר, כך הסיכוי שהחברה תדע כיצד לבצע את תהליך הפוליש בצורה מושלמת ולהסב את התוצאות הטובות ביותר, הינו גבוה יותר.

המלצות: על אף שכיום ניתן למצוא לא מעט המלצות באינטרנט על חברות כאלה ואחרות המבצעות פוליש לסוגי מרצפות כאלה ואחרים, הרי שלא כדאי להסתמך על המלצות באינטרנט בלבד וכדאי מאוד לקבל גם המלצות מבני משפחה, חברים, מכרים ועוד, אשר בחרו בעבר בשירותיה של חברת פוליש למרצפות והיו מרוצים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו