אוהדי בית"ר. במועדון פועלים למען שלומם ובטיחותם
אוהדי בית"ר. במועדון פועלים למען שלומם ובטיחותם צילום: פלאש 90

בית"ר ירושלים למען שלום אוהדיה. קבוצת ליגת העל בכדורגל שמביאה הכי הרבה אוהדים למשחקי חוץ שלה זו בית"ר ירושלים. אחרי אירועי האלימות שלשום באצטדיון בלומפילד שבבירה שהתווספו לאירועים נוספים כנגד אוהדיהם באצטדיון סמי עופר שבחיפה והמושבה שבפתח תקווה, לבית"ר ירושלים נמאס.

במכתב אותו שלחו למנכ"ל מנהלת ליגת העל בכדורגל, ניקולס לב, דורשים בבית"ר ירושלים לקיים בדיקה דחופה בכל הקשור לאלימות שמפעילים כוחות האבטחה והשיטור במשחקים נגד אוהדיהם.

מכתב זה מגיע על רקע אירועי האלימות שחוו אוהדי בית"ר שלשום לפני משחק הכדורגל מול הפועל תל אביב באצטדיון בלומפילד המחודש, כשאלה נרמסו על ידי סוסים ופרשים, עמדו בצפיפות ובדוחק מסוכנים שכמעט והביאו לפגיעה בנפש ובנוסף לכל נכנסו באיחור של מחצית שלמה למשחק.

"אנו שולחים מכתב זה על מנת להתריע בפניכם על סכנות הטמונות בהגעה לאצטדיון בכל הקשור לאוהדי בית"ר ירושלים" כתבו ראשי המועדון הירושלמי למנהלת הליגות בכדורגל על רקע האירועים הקשים שלשום בתל אביב.

"למרות השיפור במתקנים ובאצטדיונים אליהם מגיעים אוהדינו, מתברר כי לא מעט פעמים נוצרות בעיות שלא ברור איך לא ניתנת עליהן הדעת עד עתה".

לדברי ראשי המועדון הירושלמי, מי שגורמים לבעיה אלו כוחות האבטחה והשיטור שלא ידעו להיערך לקליטת האוהדים הרבים, 7,100 במספרם. "אוהדים רבים דיווחו על אוירה לחוצה, דחוסה, על קליטת אוהדים בצורה איטית ביותר", נכתב.

עוד נכתב במכתב כי "מהסרטונים שפורסמו ניתן לראות בבירור חוסר התחשבות באוהדים, זלזול, קריסת מחסומים שטופלה בצורה לא נכונה ושימוש בסוסים ופרשים! ממש בתוך קהל ההמונים שנדחק".

לטענת המועדון הירושלמי, מי שאחראים למחדלים הללו היו גם כוחות השיטור וגם חברת האבטחה שפעלה במקום. "כוחות האבטחה, שהרבה פעמים רואים את אוהדי בית"ר ומרגישים כאילו הגיעו לקרב, לא תרמו לסדר אלא בעיקר לכאוס וליצירת אווירת "קרב".

אשר על כן דורשת בית"ר ממנהלת הליגות בכדורגל לבחון בצורה מהירה ולטפל באופן מקיף בבעיות אלו, זאת בכדי "למנוע את האסון המתקרב עליו אנו מתריעים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו