15 בני נוער חרדים הצטרפו למד"א

15 בני נוער מהמגזר החרדי ביבנאל צלחו את קורס מגישי העזרה הראשונה והצטרפו כמתנדבים בארגון מד"א.

אורלי הררי , ה' בכסלו תש"פ

בני הנוער מיבנאל ביום הקורס
בני הנוער מיבנאל ביום הקורס
צילום: דוברות מד"א

חמישה עשר בני נוער בגילאי 15-16 מיבנאל, כולם בני המגזר החרדי, השתתפו בקורס של מגן דוד אדום שבמסגרתו הוכשרו להגשת עזרה ראשונה ונחשפו לתכנים חינוכיים והומניטריים.

חמישה עשר מתנדבי הנוער סיימו בהצלחה את הקורס, הצטרפו למערך מגישי העזרה הראשונה של מד"א במרחב ירדן, וכבר פועלים באמבולנסים וככונני תגובה מידית.

הקורס הוא נקודת ציון בתהליך שיתוף בני ובנות המגזר החרדי בארגון ההצלה הלאומי של ישראל. במגן דוד אדום פועלים בשיתוף פעולה מלא עם הישיבות שבהן לומדים חניכי הקורס, אשר תומכות בהתנדבות.

אחד מבוגרי הקורס הוא אליעזר שלמה יהושע, בן 16, תושב יבנאל. "מגיל קטן החלום שלי היה להתנדב במגן דוד אדום", סיפר יהושע, "חששתי לעבור קורס מתנדבי נוער רגיל, וכל כך שמחתי כשנפתח הקורס לבני המגזר החרדי ביבנאל. להעניק טיפול רפואי לאנשים חולים ופצועים ולהציל חיים זו זכות גדולה, ואני מאושר לעשות את זה".

הוא הוסיף, "אני מקווה בעזרת השם להגיע להיות חובש ונהג אמבולנס כשאגיע לגיל 18, ולזכות לסייע לכמה שיותר אנשים. אני מודה לצוות המדריכים ולאחראי המתנדבים, שתמכו בי ובשאר חניכי הקורס, והלכו איתנו יד ביד בכל התהליך".

"תחילתו של תהליך שילוב מתנדבים מהמגזר החרדי ביבנאל החל לפני שנים, עם קבלת תמיכתו של האדמו"ר הרב אליעזר שלמה שיק ז"ל, מנהיגם של חסידי ברסלב, שהכיר בחשיבות הצלת החיים במסגרת ארגון ההצלה הלאומי של ישראל מגן דוד אדום", סיפר יו"ר ארגון הצלה יבנאל ומנהל תחנת מד"א בעיר, אבי בן חמו, "עם סיום הקורס בהצלחה ותחילת התנדבותם של בני הנוער מיבנאל, אנו מציינים נקודת שיא בשילוב המגזר החרדי במגן דוד אדום. אני מברך על כך ומאחל הצלחה רבה לבוגרי הקורס".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מגן דוד אדום, כארגון ההצלה הלאומי של ישראל, פותח את שעריו בפני כל אזרח במדינת ישראל שמעוניין לתרום ולפעול למען הצלת חיי אדם. אנו פועלים רבות על מנת לאפשר לכל חבר קהילה, מגזר או דת, להצטרף למגן דוד אדום ולסייע בקיצור זמני ההגעה למטופלים באזור מגוריו, כשמעל הכל עומד כמובן ערך הצלת חיי אדם".