ג'רמי קורבין
ג'רמי קורבין צילום: רויטרס

מנהיג מפלגת הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין, מתנצל לראשונה על האנטישמיות ההולכת וגוברת במפלגתו, בעקבות ביקורת קשה מצד יהודי המדינה.

"יש משבר אך אנחנו מתמודדים איתו. מפלגת הלייבור ואני לא נהיה מוכנה לקבל אנטישמיות בקרבנו. אני מצטער מאוד על כל ההתרחשויות וההתבטאויות שנשמעו באחרונה", אמר קורבין.

במשך תקופה ארוכה סירב קורבין להתנצל על התנהלותו שכללה ביטויים אנטישמיים ואף טען להגנתו שיש לא מעט מפלגות בעולם שאימצו שיח דומה לשלו.

בשבוע שעבר חרג ממנהגו רבה של המדינה, הרב אפרים מירוויס, ופרסם מאמר שתקף את קורבין ואת מפלגתו אותם האשים באנטישמיות מתמשכת.

"החששות האמיתיים והמוחשיים מהליבור בראשות קורבין הם אחד הרגעים הכואבים מאז נכנסתי לתפקידי. רוב יהודי בריטניה חרדים מהאפשרות שמפלגת הלייבור תנצח בבחירות", כתב הרב.

הוא הוסיף, "כמה צריך מנהיג האופוזיציה להרחיק לכת כדי שיבינו שהוא אינו כשיר לתפקידו? האם העובדה שקשר את עצמו למי שמסיתים נגד יהודים מרחיקה לכת? האם העובדה שכינה 'חברים' את מי שתומכים ברצח יהודים מספיקה? נדמה שלא".

"הדרך שבה הנהגת הלייבור התמודדה עם גזענות נגד יהודים לא תואמת לערכים הבריטיים שבהם אנו כה גאים. רבים מחברי המפלגה ונציגיה בפרלמנט, יהודים ולא יהודים, חשים בושה רבה", סיכם רבה של בריטניה.