''אם כבר קרבי, אז לפוצץ דברים''

אלעד שחורי, סמל טירונים בהנדסה קרבית, כותב למתגייסים החדשים.

אלעד שחורי , ה' בכסלו תש"פ

אלעד שחורי
אלעד שחורי
צילום: דובר צה"ל

אני אלעד שחורי, בן 21, גר בשלומי. למדתי בבית ספר אנה פרנק ברנקו וייס בסאסא והרחבתי פיזיקה וטכנולוגיה.

תמיד רציתי לעבוד בהיי-טק וחשבתי ללכת לעתודה לפני הצבא כדי לשרת בתפקיד שיעזור לי בעתיד, לא כלוחם. אחרי שנה במסלול עתודה נפלתי והייתי צריך להתגייס כמו כולם, אבל בגלל הפרופיל הגבוה שלי רצו שאתגייס ליחידה קרבית.

חשבתי שזה מגוחך אבל למרות זאת בחרתי בהנדסה קרבית. אמרתי אם כבר קרבי, אז לפוצץ דברים, למה לא. כשהתגייסתי לפלוגה שלי, 603, לא הבנתי מה הולך סביבי. לפתוח שעון, לעמוד בשלשות, לרוץ ממקום למקום. התקשיתי מאוד בהתחלה בגלל שכל החברים שלי במחלקה תכננו להגיע ליחידה קרבית והתאמנו והתכוננו לפני הצבא, חלקם במכינות וחלקם באימוני כושר קרבי. אבל לאט לאט השתפרתי ברמת הכושר והבנתי שגם אני יכול להסתדר.

בערך בסוף הטירונות החלטתי שאני צריך לצאת לקורס מ"כים ולהיות מפקד טירונים כדי לעזור לאנשים שקשה להם בהתחלה בדיוק כמו שהמפקדים שלי עזרו לי.

הרגע הכי משמעותי שהיה לי בשירות התרחש כמה ימים לפני טקס סוף מסלול, המ"מ שלי לקח אותי לשיחה והודיע לי שאני יוצא לקורס מפקדי הכיתות מוקדם, בדיוק כמו שרציתי.

סיימתי את קורס מפקדי הכיתות ופתחתי את מחזור מרץ 2019 כמפקד טירונים. בתקופתי כמפקד למדתי להוביל אנשים, לעזור לאחר, ולהסתדר במצבים של קושי במשך שבועות. למדתי לאהוב את החיילים שלי ולעזור להם בכל צרה שהייתה להם. תקופת תפקידי כמפקד הייתה התקופה הקשה והמשמעותית שעברתי בחיי ואני שמח על כך שנבחרתי לתפקיד.

לפני הצבא לא חשבתי שאני אפגוש את אתגרים שפגשתי בשירות שלי ועוד יותר, לא ידעתי שאצליח להתגבר עליהם לכן אני שמח על הדרך שלי.

עכשיו, למתגייסים היקרים, אני יודע שאולי אתם לחוצים או לא מרוצים ממה שקיבלתם אבל חשוב להבין שלכולם קשה במידה מסוימת, הרי זורקים אותך באמצע שום מקום עם קבוצה של אנשים שאתה לא מכיר ואומרים לך "בהצלחה תסתדר". חשוב שתזכרו שהמפקדים רק רוצים לעזור לכם ותאמינו לי שהם אוהבים אתכם, לא משנה כמה צרות אתם עושים בדרך.

מאחל לכל המתגייסים בהצלחה, בעיקר לאלו של חיל ההנדסה, אני סומך עליכם.

אלעד שחורי, סמל טירונים בהנדסה קרבית