ראשי רשויות ביו"ש: תומכים בנתניהו

שמונה ראשי רשויות ביו"ש ובקעת הירדן שלחו מכתב תמיכה לראש הממשלה. "מקווים ומייחלים כי תמשיך להוביל את מדינת ישראל".

ערוץ 7 , ה' בכסלו תש"פ

דוד אלחייני
דוד אלחייני
צילום: מרים צחי

שמונה ראשי מועצות באזור יהודה, שומרון ובקעת הירדן שלחו היום (שלישי) מכתב תמיכה לראש הממשלה בנימין נתניהו.

המכתב נשלח על רקע ״בליץ״ הצטרפות ראשי רשויות ונציגי ליכוד בזירה המוניצפלית ברחבי הארץ למחנה גדעון סער במפלגה.

על המכתב חתומים יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בקעת הירדן דוד אלחייני, ראש מועצת בית אל שי אלון, ראש מועצת אלקנה אסף מינצר, ראש מועצת קרית ארבע אליהו ליבמן, ראש מועצת גבעת זאב יוסי אברהמי, ראש מנהלת חברון הלל הורוביץ, ראש מועצת קרני שומרון יגאל להב וראש מועצת מעלה אפרים שלמה ללוש.

"בימים אלה פורסם כי מדינת ישראל נמצאת במקום השמיני והמכובד במדד המדינות החזקות בעולם. על פי יכולת צבאית, כלכלית ומדינית, מדינת ישראל הינה מעצמה עולמית שיש לה תפקיד משמעותי בעניינים גלובליים. מעולם מצבה של המדינה לא היה טוב יותר. זוהי תעודת כבוד לדרך בה אתה מנהיג את מדינת ישראל בעשור האחרון ולהישגים חסרי התקדים שאתה מוביל אותה אליהם", כתבו ראשי המועצות.

לדבריהם, "בתקופת נשיאותו של ברק אובמה עמדת בצורה איתנה ונחושה כנגד הניסיון לפגוע בהתיישבות ולמסור חלקים מיהודה, שומרון ובקעת הירדן. ובשנים האחרונות, חווינו אירועים היסטוריים שהיו כחלום: העברת השגרירות האמריקאית לירושלים הבירה, ההכרה ברמה הגולן כחלק ממדינת ישראל, ההכרזה החשובה של הממשל האמריקאי כי ההתיישבות הישראלית אינה נוגדת את החוק הבינלאומי ועוד".

לקריאת המכתב המלא לחצו כאן

ראשי המועצות מביעים שביעות רצון ותמיכה בכוונה להחיל ריבונות. "ההתחייבות שלך, יחד עם עבודת המטה הרחבה שמתבצעת כל העת למען החלת הריבונות בבקעת הירדן ובצפון ים המלח וההסכמה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן היא משמעותית ביותר. היא מחזקת את ביטחונה של המדינה ושומרת על עתידה. בלעדיך זה לא יכול היה לקרות".

בסיומם המכתב הם מצהירים על תמיכתם בנתניהו. "בימים אלה, של סערות מבית ומחוץ, כשאויבים מאיימים להשמיד אותנו, כשמפלגות ופוליטיקאים מחרימים מנהיגים וקבוצות אוכלוסייה, אנו מבקשים לחזק את ידך בכל פועלך ולהביע את תמיכתנו בך כיו"ר תנועת הליכוד וכראש ממשלת ישראל. כולנו מקווים ומייחלים כי תמשיך להוביל את מדינת ישראל בדרך בטוחה, כמדינה חזקה יציבה ועוצמתית בביטחון, בכלכלה ובמדיניות הבינלאומית".