בית העלמין שחולל
בית העלמין שחולל צילום: באדיבות הקונסיסטואר חבל הריין

107 מצבות בבית העלמין היהודי בכפר ווסטהופן שבחבל הריין חוללו על ידי אלמונים ורוססו עליהן צלבי קרס.

בית העלמין מהמאה ה-16 פעיל עד היום ובו נטמנו בני משפחה מפורסמים של רבה של פאריס הרב גוגנהיים ומשפחות אצולה נוספות.

הבוקר (שלישי) גילו המבקרים את חילול הקברים והזעיקו את המשטרה ואת הרב הראשי לשטרסבורג וחבל הריין, חבר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה', הרב אברהם ווייל.

בית העלמין נסגר למבקרים והמשטרה אספה בו ממצאים ופתחה בחקירה פלילית.

הרב וויל אמר לאחר הביקור במקום, "לצערנו הרב זהו חילול בית עלמין יהודי השלישי בתוך פחות משנה. הפושעים ככל הנראה מהימין הקיצוני ריססו לפני כשבוע כתובת לא ברורה בראשי תיבות על בית ספר בכפר רור גם הוא בחבל הריין. רק היום הבנו שכוונתם לחילול בית העלמין בווסטהופן".

"לפני שבועיים נועדתי עם פיקוד המשטרה הבכיר בעניין. התוקפים מתעתעים בכוחות הביטחון כאן ופוגעים עשרות פגיעות גם במהגרים, ועליהם למצוא את הדרך למצות את הדין בנחישות נגד המבצעים השפלים", הוסיף הרב.

במהלך השנה חולל בית העלמין בהרלסהיים וכעבור כמה חודשים חולל בית העלמין בכפר קווצנהיים כעשרה ק"מ משטרסבורג ועל כמאה מצבות רוססו כתובות נאצה וצלבי קרס.

ארגון הימין הקיצוני 'הזאבים השחורים' שככל הנראה אנשיו ביצעו גם את המעשה הפעם, היה פעיל מאוד בשנות ה-70 ובין היתר מיוחסות לאנשיו גם חילול מחנה ההשמדה שטרוטוף שבו הומתו בתאי הגזים אלפי אסירים פוליטיים ובהם יהודים שהובאו במיוחד מאושוויץ על מנת להשתמש בהם לניסויי הריגה בתא הגזים וכמקור אספקה לחלקי גופות לבית הספר לרפואה של אוניברסיטת שטרסבורג.