'וואלה', 'ידיעות' ובזק יועמדו לדין?

משרד המשפטים מאשר כי "טרם התקבלה החלטה בעניין" העמדתם לדין של 'ידיעות אחרונות', 'וואלה' ובזק באשמת שוחד בתיקי ראש הממשלה.

ערוץ 7 , ו' בכסלו תש"פ

'וואלה', 'ידיעות' ובזק יועמדו לדין?-ערוץ 7
ידיעות אחרונות
צילום: Moshe Shai/Flash90

במשרד המשפטים טרם התקבלה החלטה בשאלה אם להעמיד לדין את החברות "בזק", "וואלה!" ו"ידיעות אחרונות" במסגרת תיקי 2000 ו־4000. כך מדווח העיתון 'ישראל היום' המפרש את הדבר כאישור לכך שהנושא אכן נמצא בבחינה.

כתב ישראל היום, עקיבא ביגמן, מזכיר כי בכתב האישום נגד רה"מ נכתב ארוכות לגבי חלקם של שלושה תאגידים גדולים בעבירות המיוחסות לו: "בזק", "ידיעות אחרונות" וחברת "וואלה!". על פי האישומים, תאגידים אלו לא רק היו מעורבים במעשים פלילים, אלא אף קיבלו כתוצאה מכך הטבות בשווי מאות מיליוני שקלים.

על פי מדיניות האכיפה המפורטת בהנחיות פרקליט המדינה ובפסיקה, במצבים כאלו נדרש להעמיד לדין לא רק את האנשים הפרטיים שהיו מעורבים בעבירות, אלא גם את החברות עצמן - התאגידים הכלכליים שנהנו מפרי העבירה או שהיו אמורים ליהנות ממנה.

אולם למרות זאת, בכתב האישום שהוגש בשבוע שעבר לא הופיעו שמות החברות המדוברות. במכתב ששלח עו"ד מיכאל דבורין ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה שי ניצן, הוא דורש להעמיד לדין גם את החברות בפרשיות 2000 ו־4000, בהתאם למדיניות האכיפה המקובלת.

כזכור, בפרשות אלו הוגשו כתבי אישום נגד מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, ונגד בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ'.