תמר פניגשטיין נמחצה למוות: "ניסיתי לתפוס אותה - אבל היא נפלה מתחת לרציף"

חברתה של תמר פניגשטיין סיפרה על הבילוי המשותף שהסתיים באסון. ''ניסיתי למשוך אותה, היא החליקה לי מהיד".

103FM , ו' בכסלו תש"פ

זירת התאונה
זירת התאונה
צילום: שלמה מלט/TPS

מפגש חברות הסתיים בטרגדיה קורעת לב: תמר פניגשטיין ז"ל, בת 19 משכונת הדר גנים בפתח תקווה, נמחצה למוות הלילה (רביעי) על ידי קרונות הרכבת הקלה בירושלים.

חברתה של פניגשטיין ז''ל, אחינועם, היתה איתה ברגעיה האחרונים. בריאיון לאילה חסון ב־103fm סיפרה כיצד הבינה ששותפתה לשירות ולבילוי חווה התקף אפילפסיה, ולא הצליחה למנוע את האסון.

"חזרנו מסרט. הכול היה סבבה, צחקנו ביחד ממש", סיפרה, "היא הייתה בסדר גמור. יש לה לפעמים התקפי אפילפסיה. כאילו - לא לפעמים, כבר שנים שלא היה לה".

כשהגיעו לרציף הרכבת הקלה, מעט אחרי חצות, תמר התחילה להסתובב במקום. "חשבתי לרגע שהיא רוקדת, כי היו שם שירים", שיתפה אחינועם, "היא פשוט התחילה להסתובב כזה מוזר, העיניים שלה התחילו לזוז מצד לצד והראש שלה זז. בהתחלה אמרתי לה, 'את צוחקת עלי?' - ואז ראיתי שהיא לא בסדר".

כאשר אחינועם הבינה שמדובר בהתקף, למרבה הצער, תמר כבר החלה בנפילה. "ניסיתי לתפוס אותה והיא פשוט החליקה לי מהיד. כאילו, היא הייתה ברגע של נפילה, ניסיתי לתפוס אותה, שלא תיפול, והיא פשוט החליקה מתחת לרציף. חברות אמרו שאפילו ניסיתי למשוך אותה ולא הצלחתי", אמרה.

היא הוסיפה בדמעות: "זה היה ממש מפחיד. כולנו התחלנו לצרוח. אף אחד לא הבין מי זה היה, רק אני ידעתי מי זאת, התחלתי לצרוח שזו היא. כולם היו בשוק. לפני כן הכול היה תקין. צחקנו, דיברנו. ממש ברגע אחד..."

לשאלת אילה על השירות המשותף שלהן במחלקת ההיריון בסיכון של בית החולים שערי צדק, סיפרה אחינועם כי "היא איתי במחלקה. אנחנו ביחד. היא ממש אהבה את זה. היא עזרה לכולם, הצחוק שלה נשמע בכל המסדרונות, כולם אהבו אותה. תמיד היא הייתה שמחה".