מיקי זוהר: ''הסיפור גמור. מו"מ עם כחול לבן – בזבוז אנרגיה''

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זוהר, לא רואה טעם בהמשך המגעים עם כחול לבן לנוכח הרצון שלהם לנטרל את נתניהו. "יש למקד מאמץ מול ליברמן".

שמעון כהן - ערוץ 7 , ו' בכסלו תש"פ

ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר
צילום: רפאל בן דור

יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת מיקי זוהר, סותם את הגולל על סיכויי הרכבת ממשלת אחדות. בשיחה עם ערוץ 7 שאלנו אותו מדוע.

"זה סיפור גמור. אין טעם להמשיך ולבזבז אנרגיות על המגעים עם כחול לבן. הם לא רוצים להקים איתנו ממשלה. אני מציע שבזמן שעוד נותר לפני פיזור הכנסת נמקד מאמץ בהקמת ממשלת 63 עם ליברמן, למרות שהסיכויים לכך קלושים ונמוכים".

שאלנו את חבר הכנסת זוהר אם מתקיימים מגעים עם אנשיו של ליברמן. "היו כל הזמן שיחות חשאיות וגלויות. בינתיים זה לא צולח ולא מתקדם. אנחנו לא מצליחים להגיע אתו להבנות לצערי הרב", משיב זוהר המציין כי אכן מתוככי 'ישראל ביתנו' "יש לחץ גדול על ליברמן להצטרף לממשלת ימין ואני מקווה שזה ישפיע. אנחנו לא הצלחנו לפשר אותו. אולי האנשים שלו יצליחו לפשר".

על שיחת-גנץ נתניהו אתמול והתחושות שעלו ממנה, תחושות בהובילו למסקנה שאין תכלית להמשך השיח, אומר ח"כ זוהר כי "לא זוהה כלום, ולכן הבנו שהסיפור גמור. הם לא רוצים את נתניהו ראש ממשלה. הם רוצים לנטרל אותו. הם לא מוכנים לאפשר לו אפילו חצי שנה ראש ממשלה כי הם רוצים להוציא אותו מהמשוואה הפוליטית מתוך אמונה שזה יביא להם את השלטון".

"הם לא מבינים שלפנינו עסקת המאה, סיפוח הבקעה וברית ההגנה, מהלכים שרק נתניהו יוכל לקדם מול טראמם והממשל האמריקאי לאור מערכת היחסים המדהימה שהוכיחה את עצמה בקדנציה האחרונה, אבל בצד השני יש הרבה מאוד יומרנות ושנאה ולכן נלך כנראה למערכת בחירות נוספת. אנחנו מקווים שהפעם הציבור יכריע לטובתנו".

"אם ליברמן יתעשת ובדקה התשעים יאפשר לנו להקים אתו ממשלה מובן שנוכל למנוע את הבחירות", אומר זוהר וכשהוא נשאל על הסיכוי לפשרה בין ליברמן והחרדים הוא משיב: "יש בסוף צורך להתפשרות, גם שלנו וגם של החרדים וגם ליברמן כדי שזה יקרה. אני מניח אם יהיה רצון אמתי מצידו של ליברמן יהיה אפשר לנהל שיחה עמוקה רצינית ומקצועית כדי להגיע בסופו של יום להבנות. לצערי כרגע אנחנו מתקרבים לבחירות".