המקווה שנחנך מחדש בבת ים
המקווה שנחנך מחדש בבת יםצילום: דוברות המשרד לשירותי דת

בעיר בת ים נחנך באחרונה מחדש מקווה 'טהרת אסתר', הראשון בעיר שהונגש לבעלי מוגבלויות.

המקווה, ששוכן ברחוב הלפר בעיר בתים, הוקם לפני שנים רבות וכעת הוא שופץ והונגש לראשונה לטובת בעלי מוגבלויות הזקוקים להנגשה. לאחר שנים בהן לא חלה התקדמות בבנייתו המחודשת של המקווה, עם כניסתו של ראש העיר הנוכחי צביקה ברוט נוצר שיתוף פעולה חסר תקדים בין המשרד לשירותי דת לעיריית בת ים שהביא לחניכת המקווה החדש והמונגש.

במהלך טקס חנוכת המקווה, הודה השר אריה דרעי לעיריית בת ים והעומד בראשה שלא חסכו במאמצים על מנת להשלים את תהליך הבנייה והשיפוץ של המקווה.

"בת ים היא סמל של שיתוף פעולה מבורך בין כלל המגזרים ואני מקווה שהיא תשמש דוגמה לערים אחרות לכבד את שירותי הדת ולהעניק לציבור את מה שמגיע לו", דברי דרעי.

השר סיפר, "נאבקתי רבות עבור תקציבי שירותי הדת בישראל מתוך הבנה שמדובר בשירותים מינימליים והכרחיים עבור התושבים. כשמבקרים במקום ראים כמה מחשבה הושקעה עבור הציבור הזקוק לנגישות, שלא היה לו עד כה פתרון הולם".

השר לשירותי דת, יצחק וקנין, התייחס גם הוא לתהליך הבנייה ואמר כי מיום כניסתו לתפקיד הוא משתדל שתקציבים יהיו לטובת פרויקטים מעין מקווה זה. "היום, ברוך השם, אני זוכה לעבור מעיר לעיר ולגזור סרטים למקוואות ומבני דת שונים שבנייתם הסתיימה".

ראש העיר, צביקה ברוט, סיפר כי בפגישת העבודה הראשונה שלו עם יו"ר המועצה הדתית בנימין אלחרר, עלה הצורך הגדול במקווה נגיש לבעלי מוגבלויות. "כמי שהנושא קרוב מאד לליבו, מיד נרתמתי לסייע ולהיות נכון לכל צורך שעלה מהשטח כדי שהדבר יצא אל הפועל במהירות האפשרית ובאיכות מרבית", סיכם ראש העיר.

במשרד לשירותי דת מציינים כי מדובר באחד מתוך 45 מקוואות מונגשים בלבד הפזורים ברחבי הארץ.