מדינות אירופה
אירן פיתחה טיל בליסטי שיכול לשאת נשק גרעיני

צרפת, גרמניה ובריטניה הודיעו כי איראן מפתחת טילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני, בניגוד להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם.

ערוץ 7 , ז' בכסלו תש"פ

אירן פיתחה טיל בליסטי שיכול לשאת נשק גרעיני-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: רויטרס

אירן הצליחה להשיג טילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני, כך הודיעו הלילה נציגים של מדינות גרמניה, בריטניה וצרפת לאו"ם.

במכתב ששלחו למזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, דרשו שגרירי שלוש המדינות בארגון ליידע את מועצת הביטחון בדבר היכולת החדשה של אירן. במכתב מפורטות ארבע דוגמאות שונות המוכיחות כי בידי אירן טילים שיכולים להיות מחומשים בנשק גרעיני.

אמש פורסם כי בשבוע שעבר תפס צי ארה"ב בים הערבי ספינה הנושאת חלקי טילים אירנים. לפי גורמים במשרד ההגנה האמריקני, הטילים יועדו לתימן, שם תומכת אירן במורדים החות'ים הנאבקים בקואליציה הסעודית.

בפגישתם בליסבון אמש שוחח ראש הממשלה בנימים נתניהו עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו על העוינו האירנית במזרח התיכון. בפתח הפגישה אמר נתניהו כי "הנושא הראשון שאעלה יהיה אירן, כך גם הנושא השני והשלישי, וכן עוד נושאים רבים. התברכנו שהנשיא טראמפ מוביל מדיניות עקבית של הפעלת לחץ נגד איראן. איראן מגבירה את תוקפנותה באזור, אפילו בעודנו מדברים. הם קוראים עלינו תיגר מאיראן, עיראק, סוריה, לבנון, עזה ותימן ואנו מתמודדים ישירות עם התוקפנות הזאת".