כצפוי: שרון דרוקר פוטר מהפועל חולון

זה היה עניין של זמן. אחרי ההדחה מגביע המדינה בכדורסל ולאור התוצאות האחרונות, הפועל חולון הודיעה על פרידה ממאמנה. מאמן זר בדרך

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בכסלו תש"פ

דרוקר. המפוטר הראשון
דרוקר. המפוטר הראשון
צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

המפוטר הראשון העונה בליגת העל בכדורסל. אחרי זמן רב שדובר על פרידה מוקדמת, הבוקר (חמישי) הודיעה הפועל חולון על פיטוריו של שרון דרוקר מאימון הקבוצה.

חולון שבשנים האחרונות הייתה לקבוצה בעלת היציבות המרשימה ביותר בכל הקשור לדמות שעל הקווים כשדן שמיר אימן אותה כמעט במשך ארבע עונות רצופות, הודיעה על פיטוריו הצפויים של שרון דרוקר, זאת בשל המחלוקות המקצועיים בין הנהלת המועדון למאמן.

לחולון הגיע דרוקר עם סיום העונה שעברה לאחר שרשם הצלחה גדולה בהפועל אילת אותה הביא למרות הבעיות הכלכליות הקשות שלה לחצי גמר הפיינל-פור, וזה מונה במקומו של שמיר שעזב לניו-זילנד.

זה זמן רב שבחולון התגלעו מספר חילוקי דעות בין המאמן להנהלה, שהחלו עוד בבניית הקבוצה ונמשכו עם השינויים בסגל השחקנים שנאלצו לעשות תוך כדי העונה. לאחר ההדחה ברבע גמר גביע המדינה בכדורסל על ידי עירוני נהריה היה ברור כי דרוקר לא יסיים את העונה בקבוצה.

גם המאזנים בליגה ובאירופה לא שירתו את מעמדו של המאמן בן ה-52, כשבליגה עומדת חולון של מאזן של 4 ניצחונות ו-3 הפסדים שמעמידים אותה במקום ה-7 בטבלת ליגת העל בכדורסל, ובליגת האלופות של פיב"א זו עומדת על 3 ניצחונות ו-4 הפסדים, האחרון שבהם שלשום בתום דרמה גדולה לפוניבז' הליטאית שמעמיד אותה בסכנה לגבי העפלה לשלב הבא.

מי שעשוי להגיע במקומו של דרוקר הוא מאמנה לשעבר של אולימפיאקוס היוונית, איליאס זורוס. זורוס מבוגר מדרוקר בשנה אחת ובעל וותק עשיר באימון כשהחל את קריירת האימון שלו לפני 33 שנים עת אימן קבוצות כמו ז'לגיריס קובנה, אנאדולו אפס, בודוצ'נוסט, אריס סלוניקי, פאנליניוס ונבחרת יוון.

בשבוע שעבר פוטר באופן מפתיע המאמן היווני מפריסטרי המדורגת במקום השני בליגה היוונית אחרי פנאתינייקוס.

עד שיגיע מאמן חדש לחולון זו תצטרך להתמודד עם מאמן זמני מול מכבי ת"א וטלקום אנקרה הטורקית בשבוע הקרוב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il