אוהדי הפועל תל אביב
אוהדי הפועל תל אביב צילום: פלאש 90

נס גדול באצטדיון בלומפילד. יממה אחרי משחק הדרבי התל אביבי אמש בין מכבי והפועל באצטדיון בלומפילד שבתל אביב, שהתקיים במסגרת המחזור ה-12 בליגת העל בכדורגל, הוגשו היום (חמישי) דו"חות השיפוט והמשקיף שמצביעים על אוזלת יד של המשטרה וכוחות האבטחה וכן על אירוע בסדר גודל גדול מאוד שיכול היה להיגמר אחרת לגמרי.

כזכור, עם שריקת הפתיחה נדלקו אבוקות רבות ורימוני עשן ביציעי שתי הקבוצות התל אביביות, אשר חלקן הביאו לפגיעה בנפש וכמעט גם שגבו מחיר יקר של חיי אדם.

מוקדם יותר היום הגיש אבי לוי, משקיף ההתאחדות לכדורגל במשחק הדרבי אמש את הדו"ח שלו שסיפר את שארע. לוי כתב כי מלבד הפסקת המשחק לחמש דקות בשל השריפה שפרצה ביציעי הפועל ת"א, כמעט והתקבלה החלטה להוריד את השחקנים מכר הדשא. "היה חשש אמיתי שהשריפות יתפשטו ביציעים ויגרמו לבהלת אוהדים ולבריחתם אל כר הדשא", כתב לוי בדו"ח שלו.

עוד כתב לוי כי בסך הכל הודלקו 21 אבוקות ביציעים - 12 ביציעי הפועל ת"א ו-9 ביציעי מכבי ת"א, והצביע על אוזלת ידה של משטרת ישראל וכוחות האבטחה שלא הצליחו למנוע את כניסת האבוקות על אף הבדיקות הקפדניות, המודיעין וההיערכות שלהם לקראת המשחק.

לא רק זאת, אלא שבדו"ח שלו מציין המשקיף לוי כי קהל אוהדי הפועל ת"א אף המשיך במעשי האלימות שלו כשהשליכו חפצים שכללו מצתים וכוסות פלסטיק לעבר רחבת שערה של מכבי ת"א ועוזר השופט, כששני מצתים אף פגעו בעוזר השופט. לוי גם ציין כי אוהדי הפועל ת"א אף קראו "שתהיה שואה למכבי" במהלך המשחק.

גם השופט אוראל גרינפלד ציין בחומרה את הדלקת האבוקות בדו"ח השיפוט שלו מאמש וכן את השלכת המצתים ופגיעתם בעוזר השופט מכיוונם של אוהדי הפועל ת"א.

כתוצאה מהאירועים, בהנהלת 'היכלי הספורט' האחראית על אצטדיון בלומפילד, אשר כבר נתפסה במערומיה ביום ראשון האחרון יחד עם כוחות האבטחה ומשטרת מחוז יפתח עם היערכות לא ראויה למשחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים להפועל תל אביב, התקבלה החלטה כי האוהדים של מכבי והפועל ת"א לא יוכלו יותר להכניס אביזרי עידוד לתחומי האצטדיון שבחידושו הושקעו כ-500 מיליון שקלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו