המאבק נגד הליגות הפרטיות יוצא לדרך

ארגוני הליגות בכדורסל וכדורגל ברחבי אירופה יוזמים - מאבק מול הליגות הפרטיות. "מורידים את האפשרות לשחק בצורה ספורטיבית"

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בכסלו תש"פ

לוגו היורוליג
לוגו היורוליג
צילום: היורוליג

יד אחת נגד העשירות. לארגוני הליגות בכדורסל ובכדורגל נמאס. שיתוף פעולה מיוחד במינו בין ארגוני הליגות בכדורסל ובכדורגל מרחבי אירופה, מוציא לדרך את המאבק בליגות הפרטיות של שני ענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם.

בשבוע שעבר נפגשו נציגי הליגות החברות ביול"ב, ספרד, צרפת, גרמניה, בלגיה הולנד וישראל עם מקביליהם מעולם הכדורגל והחליטו להוציא לדרך את המאבק בליגות הפרטיות - מענף הכדורגל ומענף הכדורסל.

שני האיגודים הציגו את הבעיות העומדות בפניהם בשנים האחרונות כאשר בשניהם הנושאים העיקריים העומדים על הפרק הם ההתמודדות מול הליגות הפרטיות ולוח המשחקים העמוס שמשפיע ישירות על משחקי הליגות הלאומיות של כל מדינה.

בעוד בענף הכדורגל מדובר בשנים האחרונות על הקמת ליגה פרטית אשר תהיה מועדון סגור ובה ישחקו הקבוצה הגדולות ללא צורך בהישגים ספורטיבים, בכדורסל הדבר למעשה קורה כבר לא מעט שנים כאשר מפעל היורוליג סוגר את שעריו בפני קבוצות רבות עם הזמן.

לא רק זאת אלא ששינוי שיטת המשחק במפעל היורוליג לפיה כולן משחקות נגד כולן בבית אחד, הביא להגדלת מספר המשחקים בצורה משמעותית שפגעה במשחקי הקבוצות בארצן.

לדברי מנהלת ליגת העל בכדורסל שהודיעה על הצטרפותה למאבק בליגות הפרטיות, לוח המשחקים החדש של היורוליג "מוריד כמעט לגמרי את האפשרות לשחק במפעל על בסיס הישגים ספורטיביים מהליגות המקומיות".

כעת שני האיגודים, הן מענף הכדורסל והן מענף הכדורגל, החליטו לשתף פעולה כנגד הליגות הפרטיות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il