חסד ואמת
חסד ואמת צילום: דובר צה"ל

הרבנות הצבאית ערכה השבוע כנס מקצועי בנושא מוכנות לחירום, בהשתתפות גורמי חירום צבאיים ואזרחיים.

בכנס השתתפו רבים מכוחות הביטחון, נציגי צה"ל, משטרת ישראל, כיבוי אש והשב"ס. מן הגופים האזרחיים השתתפו נציגי חברה קדישא, זק"א, הרבנות הראשית לישראל, המשרד לשירותי דת, נט"ל, עמותת עזר מציון ומשפחות שכולות.

הכנס נועד ליצור שיח מקצועי ומבצעי משותף לכולם על מנת לייעל את פעילות הטיפול בחללים בתחום הזיהוי והקבורה. הפלטפורמה הייחודית אשר התקיימה במהלך הכנס אמורה לסייע לגופים השונים להתמודד בצורה טובה יותר עם מצבי חירום שונים.

במהלך הכנס שמעו המשתתפים את אנשי המקצוע מן הגופים השונים על ידי העברת הרצאות, קיום פאנל ושיח משותף לדיון. בנוסף, התקיים מיצג של כלים טכנולוגיים בהם נעשה שימוש על ידי אנשי הרבנות הצבאית.

הכנס מהווה חלק ממגמת חיזוק המוכנות לחירום של הרבנות הצבאית. ראש מטה הרבנות, אל"ם צחי דותן הרחיב בנושא ואמר: "בשנים האחרונות, אנו שמים דגש על התייעלות מקצועית ברבנות הצבאית. הפעילות כיום טובה ואנו שואפים להיות טובים אף יותר. ביצענו תרגילי מוכנות לחירום, רכשנו ציוד חדש ושיפרנו תשתיות".

בהקשר לתחום הזיהוי והקבורה אומר אל"ם דותן: "בסוף ספר בראשית, פונה יעקב אבינו אל יוסף בנו ומבקש שייקבר בארץ. המילים בהם בחר לנסח את בקשתו הם 'ועשית עימדי חסד ואמת'. חסד של אמת זה הוא חסד עם המתים, מאחר ואתה לא מצפה לגמול בחזרה. זו מדרגה ערכית גבוהה במיוחד".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל