קלפי
קלפי צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מסקר חדשות 12 שערך מכון "מדגם" בראשות מנו גבע בשיתוף iPanel עולה כי לו הבחירות היו נערכות היום, כחול לבן הייתה מובילה עם 34 מנדטים, ומיד אחריה הליכוד, עם 33 מנדטים – כל אחת מהן עם מנדט אחד יותר מבבחירות האחרונות.

הרשימה המשותפת נותרת סטטית עם 13 מנדטים, וגם ישראל ביתנו שומרת על כוחה עם שמונה מנדטים. לצדה מתייצבות ש"ס ויהדות התורה, עם שמונה מנדטים כל אחת גם כן. הימין החדש, שבפעם הקודמת רצה כחלק מאיחוד מפלגות הימין, מתייצבת מיד לאחר מכן עם שישה מנדטים, ולבסוף ישנן שתי מפלגות השמאל, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי, עם חמישה מנדטים כל אחת.

מי שנותרות בתמונת המצב הנוכחית מתחת לאחוז החסימה הן הבית היהודי-האיחוד הלאומי, עם מעט יותר מ-2% מהקולות, ועוצמה יהודית עם 1.9%

מבחינת הגושים ישנו, עדיין, קיפאון מוחלט: מפלגות המרכז-שמאל והמפלגות הערביות עם 57 מנדטים, הימין והחרדים עם 55 מנדטים וביניהן עדיין ניצב ליברמן עם שמונה מנדטים מכריעים.

מבחינת ההתאמה לראשות הממשלה, הולך ומצטמצם הפער בין נתניהו לגנץ: בעוד ש-39% השיבו שנתניהו מתאים יותר לתפקיד, 37% מאמינים שדווקא גנץ הוא המתאים ביותר. ההבדל הקטן בולט במיוחד לאור העובדה שעד לפני מספר חודשים נתניהו גבר על גנץ בפער של יותר מ-10%. ומה לגבי גדעון סער? הוא זכה ל-19% מהקולות בלבד.

במידה ויתקיימו פריימריז בליכוד, בציבור הכללי מאמינים שנתניהו הוא זה שמתאים לזכות שוב בהנהגה: 33% בחרו בו, לעומת 29% שמאמינים שסער הוא שמתאים להנהיג את הליכוד. אחריהם ניצבים בפער ניכר ניר ברקת (7%), יולי אדלשטיין (6%) וישראל כ"ץ (1%). יש לציין כי בקרב מי שמגדירים את עצמם מצביעי ימין התמונה שונה: נתניהו זוכה שם לתמיכה משמעותית הרבה יותר (55%) מסער (22%).

רוב הציבור – 52% - מאמינים שבנימין נתניהו לא יכול לכהן כראש ממשלה תחת כתבי אישום, לעומת 38% שמאמינים שהוא כן יכול לכהן בתפקיד. בקרב מצביעי הימין, הנתון מתהפך: 57% חושבים שכתבי האישום לא אמורים למנוע ממנו לכהן בתפקיד, לעומת כשליש – 34% - שמאמינים שיש מניעה.