שם השבט החדש בבני עקיבא: סיני

שבת הארגון של תנועת בני עקיבא הסתיימה לאחר חודש של פעילות אינטנסיבית וערכית בהובלת קומונריות הסניפים ברחבי הארץ.

ערוץ 7 , ט' בכסלו תש"פ

שם עם מעמד
שם עם מעמד
צילום: בני עקיבא

שבת הארגון של תנועת בני עקיבא הסתיימה הערב (שבת) לאחר חודש של פעילות אינטנסיבית וערכית בהובלת קומונריות הסניפים ברחבי הארץ.

בכל סניפי התנועה נערכים מופעי דגלנות, כתובת אש והופעות של חניכים.

חודש ארגון השנה עסק בנושא "מצווה ועושה" - המחויבות להלכה ולחיי תורה ומצוות גם בעיתות קושי ואתגרים העולים חדשות לבקרים.

חניכי שבט הרא"ה בתנועה התבשרו כי שמם החדש יהיה "סיני". ההחלטה התקבלה בתחילת השבוע שעבר בתום דיון והצבעה צמודה במליאת ההנהלה הארצית שהתכנסה בבית שמש.

בנוסף, הערב קיבלו לראשונה בוגרי שבטי יובל בעלי צרכים מיוחדים שם חדש לשכבה הבוגרת (גיל 15 לערך) אשר ילווה את כלל הבוגרים לאורך השנים. השם "אופק" נבחר גם כן בהצבעה במליאת התנועה הארצית בתחילת השבוע, כאשר זהו חלק מתכנית חדשה- ''מתבגרים בתנועה" שהחלה לפעול השנה בסניפים.

במסגרת התכנית ישתלבו לראשונה חניכי אופק בשכבה הבוגרת של חבריא ב' ותותאם עבורם תכנית חדשה ברמת התוכן וצורת הפעילות, כשבין היתר יתנדבו חניכי אופק באופן רציף לאורך השנה כולה.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל אמר "בשנה זו עסקנו באופן מעמיק בנושא המחויבות והעלינו על נס את הרצון, האהבה והלב הבוער לקיום הערכים הנשגבים של כולנו ואת הקריאה לחיים של תורה ועבודה כ'מצווים ועושים'. בחירת השם סיני היתה הטבעית ביותר ביחס לכך- בסיני- נכרתה הברית העמוקה בין עם ישראל לא-לוקיו, ובסיני- אמרנו נעשה ונשמע וקיבלנו את המחויבות לדרך של חיי עשייה ואמונה. מסיני יצאה הקריאה במסע הארוך שלנו למפגש עם התורה בכל מרחבי החיים ובסיני גילינו כי כוחנו טמון בענווה ובפשטות".