נתניהו: אם יכפו עלינו בחירות, ננצח ובגדול ועידת עיתון מקור ראשון

ראש הממשלה בנימין נתניהו משוכנע גם הבוקר (ראשון) שאפשר להקים ממשלה אך לא חושש מבחירות נוספות.

בוועידת מקור ראשון שנערכה בבנייני האומה אמר נתניהו "זה בהחלט שבוע משמעותי שבו נדע אם ישראל שוב תלך לבחירות. או שהשכל הישר יגבר וסוף סוף תושג האחדות הרצויה. בשבועות האחרונים אני לא חוסך שום מאמץ. הלכתי כברת דרך ארוכה מאוד, הצענו הצעה ועוד הצעה וקיבלנו תשובה - נאדה. כלום. כחול לבן לא זזו מילימטר, אפילו ננומטר, שום דבר. כדי שנוכל להקים ממשלת אחדות.

"זה עדיין לא מאוחר, עדיין יש זמן לעשות זאת, צריך לקרות אחד משני דברים - או שבני גנץ יגבר על הוטו של יאיר לפיד או שאביגדור ליברמן יגבר על אביגדור ליברמן. אלה שתי האפשרויות ואני מאוד מקווה שאחד מהשניים הללו יקרה כי אין סיבה ללכת שוב לבחירות".

ראש הממשלה התייחס גם להצעתו לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה, "הצעתי אתמול הצעה נוספת, במצבים יוצאי דופן צריכים פתרונות יוצאי דופן. הצעתי לבני גנץ להגיע לממשלת אחדות וגם היום אני אומר לו לבוא לממשלת אחדות איתי, אבל אם הוא לא מסוגל לקבל החלטה כזאת - שיתן לעם לקבל את ההחלטה. בחירות מזורזות לבחירת ראש הממשלה בבחירה ישירה, לתת לעם להחליט מי יהיה ראש ממשלה. כך נחסוך גם זמן של חודשים ארוכים, בחירות לכנסת, והרבה כסף".

"אני מקווה שתהיה התעשתות של הרגע האחרון שתחסוך לנו את ההליך כולו, אבל אני חייב להגיד שאם יכפו עלינו בחירות אנחנו ננצח בגדול יחד עם חברינו במחנה הלאומי. אנחנו נלך לבחירות מתוך שימת דגש על ההישגים שלנו ועל ההזדמנויות הגדולות שלנו", סיכם נתניהו.

ראש הממשלה התייחס גם למצב בגבול הדרום. "אם צריך נגיע למבצע גדול בעזה, לא תהיה הסדרה אם הירי לא יפסק סופי - ואם הוא לא יפסק אז יהיה מבצע הכרעה. בעזה קיבלו דוגמית לכך לפני כמה שבועות".

נתניהו ציין כי ישראל צריכה לקדם ברית הגנה עם האמריקנים שלא תפגע בחופש הפעולה שלנו. "יש שתי הזדמנויות גדולות שאסור להחמיץ. אפשר להשיג עכשיו ברית הגנה היסטורית עם ארה״ב. זה אפשרי עכשיו ואסור להחמיץ את זה, אמרתי את זה לבני גנץ. אמרתי לו שאני יכול להביא את הברית הזאת באופן כזה שחופש הפעולה של ישראל לא יוגבל. כל מדינה מחפשת בריתות, מעצמות על מחפשות בריתות. על אחת כמה וכמה מדינה קטנה כמו שלנו, גם אנחנו צריכים לפתח בריתות".

"אני מייצר קשרים ומערכות יחסים ובריתות, חלקן סמויות מהעין, עם מדינות באפריקה, אמריקה הלטינית, אסיה, מדינות ערב. הרבה מאוד בריתות ומערכות יחסים שלא היו בכלל קיימות ואי אפשר היה לדמיין בכלל שיהיו קיימות. הברית החשובה ביותר שאין לה תחליף זה הברית עם ארה״ב והגיע הזמן שלנו למסד את הברית הזאת על פסים של ברית הגנה למצבי חירום שבה ישראל שומרת לחלוטין על חופש הפעולה שלה. אני יכול להשיג ברית הגנה היסטורית וזה מה שאני מתכוון לעשות בעזרת השם בחודשים הקרובים".

נתניהו הוסיף כי קיימת כעת גם אפשרות לקדם החלת ריבונות נרחבת. "ההזדמנות השנייה היא לקבוע את גבולנו המזרחי, להחיל את החוק הישראלי על בקעת הירדן ולעשות זאת עם הכרה בינלאומית, הכרה אמריקנית. אני רוצה הכרה אמריקנית בריבונות שלנו בבקעת הירדן, זה דבר חשוב. נאמר שלא דנו בתוכנית פורמלית וזה נכון, אבל הנושא עלה והעליתי אותו בפני מזכיר ההגנה פומפאו ואני מתכוון להעלות את הנושא בפני ממשל טראמפ. הגיע הזמן להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן וגם להסדיר את כל היישובים ביהודה ושומרון, אלה שבגושים ואלה שמחוץ להם. הם יהיו חלק ממדינת ישראל".

"אנחנו נאלצנו להיאבק מול ממשלים אמריקניים שלא ראו איתנו עין בעין כלל לגבי זכויותינו בארץ ישראל, ההתיישבות בארץ ישראל. במאבק הזה הייתי צריך להשקיע את כל מרצי, במקביל למאמץ נגד איראן, כדי להגן על ההתיישבות. נאמר לי בצורה הכי בוטה 'אפילו לא לבנה אחת' ביהודה ושומרון. עם לחצים שלא אתחיל לתאר לכם, ששום ראש ממשלה בישראל לא עמד בפניהם. כאלה שפורסמו וכאלה שלא פורסמו. לא ויתרתי, הדפתי את הלחצים, האוכלוסיה היהודית ביהודה ושומרון הכפילה את עצמה בזמן הזה. התווספו מאות אלפים. הדבר הזה דרש מאמץ מדיני אדיר", סיפר נתניהו.

לדבריו, "מה זה המאמץ הזה? להגיד 'אני בונה' וזהו? לא רק. צריך נכונות להיאבק אבל צריך תחכום וצריכה יכולת השפעה על הכוח החשוב בארה״ב - דעת הקהל. דעת הקהל משפיעה על הקונגרס והקונגרס יכול להוות משקל נגד למגמות שליליות שיכולות לבוא ממקומות שונים, כולל מהבית הלבן עצמו. מה שעשיתי זה שהבאתי את מאות השעות שלי בתקשורת האמריקנית, שם הופעתי במהלך עשרות שנים. הציבור האמריקני מכיר אותי. לכן פניתי אליו פעם אחר פעם לגבי הזכויות שלנו, הצדק שלנו, המאבק שלנו. כשאתה מסוגל להניע דעת קהל משמעותית בארה״ב, אתה מסוגל להניע את ארה“ב כולה. בלי זה אי אפשר באמת להנהיג את מדינת ישראל".

"אנחנו לא יודעים להבטיח מה יקרה בזירה הבינלאומית, גם בארה״ב יכול לבוא שינוי. אנחנו בהתמודדות מתמדת. לכן אני מתכוון להמשיך, כי אי אפשר להגן על ההתיישבות מול לחצים בינלאומיים בלי היכולת לפעול בזירה הבינלאומית ובזירה האמריקנית ולהפעיל לחץ על דעת הקהל. אני מתחייב לעשות זאת, כי אני מסוגל ורוצה לעשות זאת. לא כל אחד שאומר שהוא יוכל, באמת יכול", סיכם נתניהו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו