הורים שכולים נגד האיחוד האירופי

איריס חג'בי, אמא של זיו חג'בי הי''ד הגיעה לאזור התעשייה ברקן, שנה וחודשיים בדיוק לאחר הפיגוע שבו נרצח זיו, כדי לתמוך בחברי הפרלמנטרים למען ישראל (IAFׂ).

האם השכולה קראה להפסיק את מה שהיא מגדירה "מימון המחבלים מטעם האיחוד האירופי".

"באתי לתמוך בכל הנציגים למען ישראל", אמרה חג'בי, "שיעזרו לנו עם האיחוד האירופי עם כל הדבר הזה – שנותנים כסף, שממנים כסף למחבלים ולמשפחותיהם, את הייעוץ המשפטי שלהם. זה לא יכול להימשך ככה. הטרור ימשיך, כדאי למחבלים לרצוח יהודים כי הם מקבלים כסף מהאיחוד האירופי. אני נציגה של עוד הרבה משפחות שכולות שרוצות להילחם על העניין הזה של להשפיע על האיחוד האירופי שיספיק להעביר כספים".

רפי לבנגרונד, אביה של קים לבנגרונד-יחזקאל הי"ד שנרצחה בפיגוע, השתתף גם הוא במפגש ואמר: "האיחוד האירופאי נותן לפלסטינאים מימון של עורכי הדין והעתירות לבג"ץ. זה פשוט גורם לפלסטינאים להמשיך לרצות לרצוח את היהודים. במקום שינצלו את ההזדמנות ויעבדו פה בשיתוף פעולה ודו-קיום. לדעתי צריך לבדוק אולי האיחוד הארופיי מממן גם את השופטים והפרקליטים שלנו כי העונשים שהם נותנים הם מצחיקים, זו בושה וחרפה".

"הביקור בברקן היום חשוב מאוד המסיבה הפשוטה שחברי הפרלמנט מרחבי העולם המבקרים השבוע בישראל, חייבים לראות במו עיניהם את המקום בו עובדים יחד בדו קיום ערבים ויהודים", הסביר נשיא שדולת הפרלמנטרים למען ישראל, ג'וש ריינשטיין, "המקום בו קרה פיגוע רצחני ונורא כי אין מישהו לא רוצה בדו קיום הזה. הם רואים בטלוויזיה תמונה אחרת לגמרי.

''היום הם ראו באמת כי השלום האמיתי הוא בברקן. יש כאן 8000 עובדים חציים יהודים, וחצי ערבים, עובדים יחד וחיים יחד. זה השלום האמיתי. לכן מה שבית המשפט האירופי מנסה לעשות לסמן מוצרים אך ורק של יהודים אינו מתקבל על הדעת והוא בלתי נסבל".

"אתם חברי אמת של ישראל", אמר ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן למשתתפי הביקור, "אני קורא לכם לפעול כדי להפסיק לאלתר את המימון ההזוי של עורכי דין למחבלים ע''י האיחוד האירופי וכספי המיסים של התושבים שלכם. זה עיוות מוסרי מהמדרגה הראשונה".

האיחוד האירופי מסר לערוץ 7 בתגובה לטענות: ''האיחוד האירופי עומד בעוצמה כנגד הטרור בכל מקום בו הוא מתרחש. אנו מגנים פיגועים נגד אזרחי ישראל. ההאשמות ולפיהן האיחוד האירופי תומך בטרוריסטים במישרין או בעקיפין אינן נכונות ואינן מתקבלות על הדעת. האיחוד האירופי ימשיך להעלות את חששותיו באשר לאופיה של מערכת התשלומים הפלסטינית לאסירים ומשפחות של 'שהידים'. אנו מצפים למחויבות אמיתית של שני הצדדים לפיתרון של שתי מדינות, כולל הצורך להתנגד להסתה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו