עיניים על הצפון

תעודת הצטיינות הוענקה לארבעה גדודים על תעסוקה מבצעית משמעותית בגבול הצפון. ''להגן בכל מצב - בחום, בקור, ובכל מזג אוויר"

אורלי הררי , י' בכסלו תש"פ

מצטיינים
מצטיינים
צילום: דובר צה"ל

בצל התקופות המתוחות בגבול הצפון, הגדודים הלוחמים בצה״ל לא נחים לרגע וממשיכים לשמור לאורך הגבול, במשימת התעסוקה המבצעית.

בחודשי התעסוקה המבצעית עיקר העשיה של הגדוד מתרכז בהגנה על האזור בו הוא מוצב, כאשר בין השמירות לאימונים, המטרה העומדת לנגד עיני הלוחמים היא סיכול כלל האירועים העלולים לערער את הביטחון האזורי.

ביום שלישי האחרון, בטקס שנערך בראשות מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, הוחלט להעניק תעודת הצטיינות מיוחדת לארבעה גדודים על תעסוקה מבצעית משמעותית בגבול הצפון.

בטקס הוענקו תעודות לגדודים 202 ו-101 של חטיבת הצנחנים, גדוד האיסוף 869 וגדוד "שקד" של חטיבת גבעתי.

בנוסף הוענקה תעודת הצטיינות לגדוד 12 של חטיבת גולני על הצטיינותו בבוחן פצ"ן - בוחן שבודק את כשירות הלוחמים ללחימה בזירה הצפונית.

סגן-אלוף רן פרידמן, מג"ד 202, אמר בעקבות הענקת הפרס: ״אני גאה להיות מפקד גדוד 202, הגדוד הוכיח את עצמו שוב במשימה - סיימנו תעסוקה מבצעית איכותית ועכשיו אנחנו מתאמנים בכל הכוח כדי להגיע ערוכים ומוכנים לתעסוקה הבאה בצורה מקצועית ומיטבית".

מג"ד 101, סגן-אלוף מורדי וייס: "מודה על חופש הפעולה והגיבוי שקיבלנו וגאה מאוד בחיילי הגדוד, אנשי הקבע והמפקדים על החתירה למגע והשאיפה לעשות את המעבר. בסיומה של התעסוקה המבצעית, הגדוד מוכן יותר אל מול כל אתגר שנפגוש בזירה הצפונית ובכלל".

תקופת התעסוקה המבצעית היא תקופה לא פשוטה עבור הלוחמים, שצריכים לצאת מהבית לפרק זמן ארוך ואינטנסיבי, בו הם חייבים לשמור על עירנות מירבית ולהיות מוכנים תמיד לכל אתגר שיבוא מולם.

רב"ט חנן הלמן, לוחם בגדוד 869, מספר על משמעות התקופה בשבילו: "כשיוצאים לשטח צריך להבין אותו, להיות שם ולחיות את השטח במלוא מובן המילה. האתגר הגדול הוא להישאר בעמדה ולהגן בכל מצב - בחום, בקור ובכל מזג אוויר. אבל צריך לעשות את הנדרש כדי להגן וכל האתגרים בסוף מעצימים את הסיפוק".