שוב: עבודות בנייה של הווקף בהר-הבית

ח"כ סופר פנה לראש הממשלה והתריע מעבודות שמבצע הווקף ללא פיקוח של רשות העתיקות והמשטרה.

ערוץ 7 , י' בכסלו תש"פ

שוב: עבודות בנייה של הווקף בהר-הבית-ערוץ 7
אופיר סופר
צילום: יצחק קלמן

יו"ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי, ח"כ אופיר סופר, שיגר היום (ראשון) מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו במחאה על עבודות בנייה שמבצע הווקף בהר הבית ופוגעת בשרידים הארכיאולוגיים במתחם.

''צפיתי בפרסומים השונים אודות עבודות הבנייה שמבצע ה'ווקף' במסגד אל מרוואני (אורוות שלמה) בהר הבית", כתב סופר לנתניהו.

''בידיעה שפרסם ה'ווקף' בכבודו ובעצמו, תועדו עבודות הבניה בסרטון וידאו, וזאת בהיעדרם של אנשי רשות העתיקות המפקחים על העבודות. למען הסר ספק, העבודות המתועדות הינן עבודות בניה של ממש, ולא עבודות החלפת נורה ו/או כדומה''.

ח"כ סופר הדגיש כי הר הבית הינו המקום הקדוש ביותר לדת היהודית, ''במקרה או שלא במקרה, בפרשת השבוע 'ויצא' שנקראה בשבת האחרונה בבתי הכנסת בארץ ובעולם, מוזכרת תפילתו של יעקב אבינו בהר המוריה – הוא הר הבית.

''בעבר נחשפה העובדה כי הווקף וגורמים מטעמו משמידים בשיטתיות פיסות ארכיאולוגיה רבות, המעידות על קשרו הייחוד של העם היהודי להר הבית, וזאת בניגוד למדינת ישראל המקפידה לשמור תמיד על שמירת הסכם הסטטוס קוו – וזאת עד כדי אי מתן הרשאה ליהודים למלמל פסוקי תפילה במקום''.

לפיכך, ח"כ סופר מבקש מראש הממשלה להשיב האם העבודות המבוצעות בהר בוצעו ללא אישור המשטרה ורשות העתיקות.

''ככל והתשובות לשאלות הינן שליליות – אבקשכם לבחון את המשך כיבוד הסכם הסטטוס קוו על ידי מדינת ישראל, הסכם שנראה כי מכובד לפרטיו ע"י מדינת ישראל ומופר לפרטיו על ידי ה'ווקף' ו/או מי מטעמו''.