בנט בישיבת שדרות: התורה היא כיפת הברזל של ישראל

שר הביטחון נפתלי בנט ביקר בישיבת ההסדר בשדרות. "אנחנו נשיב מלחמה במקום הנכון בזמן הנכון, האמינו לי שנעשה את זה''.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י' בכסלו תש"פ

נפתלי בנט בישיבת שדרות
נפתלי בנט בישיבת שדרות
צילום: אורי טוסון

שר הביטחון נפתלי בנט שביקר היום (ראשון) בעיר שדרות, הגיע בין היתר לישיבת ההסדר בראשות הרב דוד פנדל.

הביקור נערך על רקע ירי הרקטות מרצועת עזה אמש, לעבר יישובי הדרום.

"מדינת ישראל מנצחת, עם ישראל מנצח", אמר שר הביטחון בנט בשיחה עם תלמידי הישיבה. "אנחנו מנצחים את ניצחון הרוח והוא החשוב ביותר. איפה אנחנו היינו לפני 100 שנה ואיפה האויב שלנו, הם בונים על שבירת הרוח שלנו ואנחנו אומרים להם - לא ניתן ולא יהיה".

השר סיפר "היה לי חשוב להגיע לכאן, לעוטף ישראל, ולפגוש אתכם היום. הישיבה ולימוד התורה הם כיפת הברזל של עם ישראל. אתם לומדים פה תורה, מעמיקים פה את הרוח ונותנים לנו הקברניטים את הכוח להיות חזקים יותר, אמיצים יותר.

"אנחנו נשיב מלחמה במקום הנכון בזמן הנכון, האמינו לי שנעשה את זה. תמשיכו בצמיחה, פה בישיבה תמשיכו ללמוד תורה, תמשיכו לעשות חייל בצה"ל. אנחנו נילחם באויב וננצח, חזקו ואמצו".

ראש ישיבת ההסדר "אפיקי אורות" בשדרות, הרב דוד פנדל, אמר "אנחנו גאים לראות אנשי ספרא וסייפא שעוסקים בחיי המעשה ובצורכי ציבור. אתגר מיוחד הוא להביא לכאן תורה של גבורה, תורה מלאת עוז, תורה שמרוממת.

''הביקור של כבוד השר בבית המדרש מביע את הערכתו הגדולה לתורה הבוקעת ועולה מבית המדרש של ישיבות ההסדר ומאירים את העולם. רק מתוך אור התורה יגיען החוסן הלאומי וההבנה וההפנמה של תפקידנו מתוך עוז של גבורה", הוסיף הרב פנדל.