"משאבי העיריה אינם 'פרה חולבת'"

ח"כ יעקב אשר פנה למשרדי הפנים והאוצר בבקשה שלא יאשרו העלאת ארנונה בערים בהן מתועלים תקציבים למטרות אותן הוא מכנה 'פופוליסטיות'.

מיכל לוי , י"א בכסלו תש"פ

ח"כ יעקב אשר
ח"כ יעקב אשר
צילום: הלל מאיר/TPS

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) פנה למשרדי הפנים והאוצר בבקשה שלא יאשרו העלאת ארנונה בערים בהן מתועלים תקציבים למטרות אותן הוא מכנה 'פופוליסטיות'.

"אל תאשרו העלאת ארנונה בערים בהן ראשי העיר עושים מהלכים פופוליסטים לצרכי יח"צ דוגמת תח"צ בשבת, ובלא כל הצדקה מוסרית מנתבים את כספי הציבור לפרויקטים שרוב התושבים אינם זקוקים להם", כתב בפתח מכתבו.

לדבריו, אילו טובת האזרחים מול עיניהם חובה היה עליהם להתמקד ולנתב את כספי העיר לשיפור תחומי החינוך והרווחה, הנקיון, התברואה והבריאות להם זקוקים רוב מוחלט של תושבי עירם באופן ישיר ומיידי.

"בימים אלו בהם אנו נחשפים לנתונים הקשים של דו"ח העוני האלטרנטיבי ולשורת המצוקות היומיומיות איתן מתמודדות מאות אלפי משפחות ומעל מליון ילדים וקשישים, ההתעלמות מהסיוע הדחוף להם הם זקוקים, זהו בזבוז משווע ושוד הקופה הציבורית", טען.

את פנייתו הוא חותם, "משאבי העיריה אסור שיהיו 'פרה חולבת' שראשיה יכולים לעשות בהם כרצונם, העלאת ארנונה בערים בהן יש עיוות מוחלט של סדרי עדיפויות זו שערורייה שאינה מתקבלת על הדעת".