צו נגד מושל ירושלים מטעם הרשות

השר לביטחון הפנים הוציא צו הגבלת פעילות לעדנאן עית. "חייבים לפעול כדי להרתיע גורמים עוינים הפועלים כנגד ישראל מתוך ירושלים".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"א בכסלו תש"פ

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: Flash90

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הוציא הערב (שני) צו האוסר על פעילותו של עדנאן עית, המוגדר על ידי הרשות הפלסטינית כ'מושל ירושלים'.

עית הובא הערב למשטרת מחוז ירושלים שם נמסר לו הצו המגביל את פעילותו.

מדובר בצו ראשון מסוגו המגביל את פעילותו של עית באופן אישי, בשונה מהגבלה או איסור על קיום אירועים כפי שנעשה עד כה. מדובר במהלך תקדימי שמכוון לאדם בשל תפקידו ומעשיו בשם הרשות הפלסטינית בשטח מדינת ישראל ואוסר עליו לקיים פעולות מטעם או במימון הרשות.

עית מעורב בקיום אירועים שונים ומימון פרוייקטים שונים, שחלקם נאסרו על ידי השר לביטחון הפנים ובגין חלקם הוא נחקר.

בין היתר נחקרה מעורבותו גם בפרשת חטיפתו של סוחר הקרקעות עיסאם עקל, אזרח ישראל ואמריקאי שנחטף על ידי הרשות והוחזק באופן בלתי חוקי במעצר במשך תקופה ארוכה, עד לשחרורו במעורבות אמריקנית.

השר ארדן הבהיר, "אני אמשיך לפעול בתקיפות כנגד כל מי שמנסה לערער על ריבונותנו בירושלים. הרשות הפלסטינית פועלת בכל דרך כדי לייצר אחיזה בבירתנו והוצאת הצו האישי הוא צעד נוסף במאבק החשוב הזה".

"בימים אלו אני מקדם חוק הקובע עונש של חמש שנות מאסר על פעילות לא חוקית מטעם הרשות בתוך שטח מדינת ישראל ואנו חייבים לפעול בנוקשות כדי להרתיע גורמים עוינים הפועלים כנגד ישראל מתוך ירושלים", דברי ארדן.