מיכל ואבינעם לצד ראש העיר רחובות רחמים מלול ואמיתי כהן
מיכל ואבינעם לצד ראש העיר רחובות רחמים מלול ואמיתי כהןצילום: ללא קרדיט

משפחת סלומון שספגה מהלומה כבדה בטבח שאירע בנווה צוף בחודש יולי 2017, חגגה הערב (שני) בר מצווה לאבינעם, בנו של אלעד סלומון הי''ד שנרצח בפיגוע לצד אביו יוסי ואחותו חיה הי"ד.

אלעד הותיר אחריו את אשתו מיכל וחמשת ילדיהם, הבכור ביניהם - אבינעם, חגג הערב בר מצווה בנוכחות בני משפחה וחברים.

''התרגשתי במיוחד הערב לשמוח יחד עם מיכל סלומון בבר המצווה של אבינעם בנה הבכור. מיכל היא לביאה שהצילה את ילדיה. מזל טוב למשפחת סלומון", אמר חבר מועצת העיר רחובות אמיתי כהן שהשתתף בחגיגת בר המצווה יחד עם ראש העיר רחובות רחמים מלול.

''הערב הייתה לי הזכות להשתתף בשמחתה של משפחה רחובותית מיוחדת, לרגל בר המצווה של אבינועם סלומון, בנם של גיבורים: אלעד האב ז״ל שהגן על בני משפחתו בפיגוע בנווה צוף-חלמיש ולצערנו נרצח, ומיכל האם שהצילה את כל ילדיה הקטנים", אמר מלול.

''גבורת ההורים נשזרת היטב בחודש כסליו, חג האור והגבורה, ונראה כי גבורת עם ישראל נמשכת לאורך כל הדורות. שמחה מיוחדת הייתה באירוע, והתרגשות מהולה בגעגוע לאב אלעד הי״ד", הוסיף ראש העיר רחובות.

בפיגוע בנווה צוף שאירע בליל שבת בחודש יולי 2017 נרצחו יוסף סלומון (70) וילדיו חיה (46) ואלעד (36) הי"ד. שאר בני המשפחה שהיו בבית ניצלו בנס לאחר ששכן, לוחם ביחידה מובחרת, שמע את הצרחות ונטרל את המחבל באמצעות אקדחו האישי.

שבוע לאחר הטבח: משפחת סלומון חגגה ברית מילה

פחות משבוע לאחר האסון חגגה משפחת סלומון ברית לנכד שנולד. התינוק נקרא ''ארי יוסף''. הוריו שמואל וחן סלומון הזמינו את עם ישראל להשתתף בשמחתם ''כדי שמשפחת סלומון תיזכר כשמחה ומיוחדת ולא כעצובה ופגועה".

שמואל סיפר כי בנו נקרא ''ארי'' על שם סבה של אשתו, וקיבל משמעות נוספת לאחר שאביו יוסף, אחיו אלעד ואחותו חיה ''נלחמו כמו אריות במחבל הארור''.