ד"ר עינת קליש רותם
ד"ר עינת קליש רותםצילום: Flash90

ח"כ ניר ברקת (הליכוד) שיגר מכתב לראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, בעקבות החלטתה לסגור את בתי הספר בעיר בפני תלמידים מהסביבה, מה שיפגע בעיקר בתלמידים הדרוזים המתגוררים סמוך לחיפה.

במכתב מציין ח"כ ברקת: "לעם היהודי ולאחינו הדרוזים ישנה ברית דמים ארוכת שנים. מעבר לשירות המשותף בצבא ולשותפות בזירת הקרב, חשוב שנפעל לשילוב העדה הדרוזית כחלק אינטגרלי מהחברה הישראלית בכלל ומהעיר חיפה בפרט. נדבך חשוב בכך הוא שימור הקשר העמוק והמשותף בינינו כבר מגיל צעיר ע"י חינוך משותף בבתי הספר".

על ההחלטה שפוגעת בתלמידים הדרוזים כותב ח"כ ברקת: "החלטתך למנוע מהתלמידים הדרוזים ללמוד במערכת החינוך בעיר היא טעות חינוכית, ערכית ומוסרית. החלטה זו פוגעת בזכות השוויון של התלמידים, שהיא זכות יסוד בסיסית. את המחיר ישלמו בעיקר התלמידים הדרוזים, שהם עיקר התלמידים המגיעים מיישובי הסביבה. יצירת אפליה פסולה זו תלווה את התלמידים הללו בהמשך חייהם ובכוחך להימנע ממנה לאלתר.

''אך לא רק הם ייפגעו - המהלך יוצר נזק בלתי הפיך גם לעיר חיפה ולתושביה, עיר שמהווה סמל לדו קיום, לחופש דת ותרבות ולשוויון".

עוד כותב ח"כ ברקת כי מניסיונו כראש העיר ירושלים "הצעד הנכון הוא לפתוח את אזורי הרישום לבתי הספר לחלוטין, גם ליתר התלמידים שמחוץ לעיר חיפה, לעודד תחרות ולאפשר לכל תלמיד - ללא הבדלי דת, מוצא, או מעמד - להתקבל באופן אוטומטי ללמוד בכל מוסד לימודים על בסיס מקום פנוי ולא על בסיס מקום מגורים או מעמד סוציו-אקונומי. צעד זה הוכיח את עצמו וצריך להיות מיושם ברחבי הארץ בכלל ובערים מעורבות בפרט".