רוכבי ה אופניים ב מרוץ ב תחרות ה ג'ירו ד'איטליה במקטע האחרון בישראל ב נגב
רוכבי ה אופניים ב מרוץ ב תחרות ה ג'ירו ד'איטליה במקטע האחרון בישראל ב נגב צילום: הלל מאיר/TPS

בנובמר 2014 הושקה קבוצת הרכיבה הישראלית, סקיילינג אקדמי, ביוזמת הפילנטרופ היהודי סילבן אדאמס ורון בר-און. 5 שנים עברו והיום (שלישי) עשתה קבוצת הרכיבה הישראלית היסטוריה עולמית כשהבטיחה את השתתפותה במירוץ האופניים היוקרתי ביותר בעולם הרכיבה - הטור דה פראנס.

השתתפותה של קבוצת הרכיבה הישראלית במירוץ היוקרתי ביותר בעולם הרכיבה הגיעה לאחר שבאיגוד האופניים העולמי אישרו את עליית הקבוצה הישראלית לוורלד טור - סבב המרוצים החשוב ביותר בענף רכיבת האופניים.

בעלי אקדמי, סילבן אדאמס ורון בר און, בירכו על הודעת האיגוד העולמי והודיעו כי יקיימו מחר בבוקר מסיבת עיתונאים מיוחדת בתל אביב ובה תוצג הקבוצה על שלל כוכביה ורוכביה הישראלים, כשזו כוללת בין היתר את שני הרוכבים הישראליים גיא שגיב וגיא ניב וכן את הרוכב הבכיר שלה דן מרטין שהוחתם בקבוצה הישראלית לאחרונה ונחשב לאחד הטובים בעולם בתחומו.

באירוע גם יתייחסו כמובן להודעה המשמחת של איגוד האופניים העולמי ולהישג בדבר השתתפות בטור הצרפתי שנחשב ליוקרתי ביותר בסבב.

למעשה, אישור עלייתה של הקבוצה הישראלית לסבב היוקרתי הגיע בזכות הסכם שחתמה 'סקיילינג' עם קבוצת "קטושה" בכדי שיינתן לה האישור המיוחל ומשזה ניתן נראה כי אכן ההסכם נשא פרי כשעל פיו תקבל אקדמי את הרשיון של קטושה לשלוש שנים הקרובות.

זו אינה הפעם הראשונה בה סייקלינג אקדמי לוקחת חלק פעיל במירוץ אופניים יוקרתי, כשזו השתתפה במירוץ ה-ג'ירו ד'איטליה בשנה שעברה שנערך לראשונה אי פעם מחוץ לאירופה והוזנק מירושלים. בג'ירו הקבוצה הישראלית סיימה במקום ה-19 מתוך 22 בדירוג הכללי ושני רוכביה הישראליים, גיא שגיב שסיים את המרוץ וגיא ניב, היו הישראלים הראשונים אי פעם שהשתתפו באחד מהגרנד טורס.

כעת גם באופניים, ישראל על המפה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו